Dalaman havaalanından Köyceğiz’e nasıl gidilir

Photo of author

By Bilgio.Net

Muğla’nın Köyceğiz İlçesi yaz ayları gelene kadar sakin ve kendi halinde bir yerleşim yeridir. Özellikle Haziran Ayı ile birlikte Köyceğiz canlanır, Kordon boyundaki insan trafiği artar.

Köyceğiz’e gitmenin en kısa yolu Dalaman Havaalanına kadar uçakla gelip oradan karayolu ile Köyceğiz’e geçmektir.

Dalaman havaalanından Köyceğiz’e nasıl gidilir ?

Bunun için 4 alternatif var. En yaygın olanı aynı zamanda da en ucuz olanı toplu taşımayla Köyceğiz’e gitmek. Dalaman Havaalanından çevre yerleşim yerlerine HAVAŞ’ın ve MUTTAŞ’ın midibüsleri gidiyor.

MUTTAŞ Muğla Büyükşehir Belediyesinin şirketi. Kişi başı 17,5 TL karşılığında sizi Dalaman Havaalanından Köyceğiz’e kadar götürüyor.

HAVAŞ özel bir firma. Fiyatı ve hizmet kalitesi MUTTAŞ ile aynı. 2018 yılı için fiyatı 17,5 TL. 2019 yılında fiyat 20 TL üzerine çıkabilir.

MUTTAŞ ve HAVAŞ’ın midibüsleri uçakların kalkma saatlerine göre kalkıyorlar. Bu nedenle fazla beklemezsiniz.

Dalaman Havaalanı ile Köyceğiz’in arası 29 km. Yaklaşık 20-30 dakikada gidebilirsiniz.

İkinci alternatif taksi. Havaalanından taksiye binerseniz Köyceğiz’e kadar 70-80 TL civarında bir para tutacaktır.

Üçüncü alternatif ise transfer firmalarıdır. Havaalanı transfer firmaları ile önceden anlaşıp yaklaşık taksi ücretine istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Dördüncü alternatif ise araç kiralamaktır. Havaalanında birçok araç kiralama firması var. Köyceğiz tatilinizi kiralık araç ile yapmak isterseniz bu seçeneği tercih edebilirsiniz. Genellikle günlüğü 100 TL civarındadır.

Dalaman havaalanından Köyceğiz’e hangi yoldan gidilir ?

Diyelim ki Dalaman havaalanından araç kiraladınız. Buradan Köyceğiz’e nasıl gideceksiniz ?

Önce Havaalanından Dalaman Şehir Merkezi’ne D555 yolu ile gideceksiniz. Dalaman şehir merkezinden kuzeye devam edeceksiniz. D555 yolunun D400 yolu ile kesiştiği noktadan sola doğru döneceksiniz. D 400 yolu Fethiye’yi Marmaris’e bağlar. Kavşaktan sağ tarafa dönerseniz Fethiye’ye sol tarafa dönerseniz Marmaris’e götürür.

Kavşaktan sola döndükten yaklaşık 10 dakika sonra karşınıza Ortaca İlçesi çıkacaktır. Buradan D 400 yoluna devam ederek yaklaşık 10 dakika ilerleyeceksiniz. Petrol ofisi’ni geçtikten 1-2 dakika sonra sol tarafa dönen yola sapacaksınız.

Solunuza Ormanlık alan gelecektir. Bu yolu takip ederek birkaç dakikada Köyceğiz’e ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın