Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Sağlıklı Saçlar İçin Bitkisel Bakım Nasıl Yapılır ?

Saçta oluşacak kırıkları engellemek için, boyu henüz çene hizasındayken önlem almak gerekir. Uzun saçlara özel hazır bakım kürü uygulanabilir. Ya da her üç veya dört yıkamadan sonra, saçın uçlarına masaj yaparak yedirilerek bir kırık önleyici losyon da kullanabilirsiniz. Yıkadıktan sonra, yalnızca saçın dip kısımlarına sprey sıkmalısınız.

Ama önemli olan bitkisel bakımdır. Bunlardan bazı örnekler;

  • Birer tutam biberiye, adaçayı, ıhlamur, kekik, mercan köşk bir kapta toplanır ve demlenir. Bu günde birer bardak içilmek suretiyle tüketilir.
  • Birer tutam ısırgan otu, papatya, biberiye bir kaba konur ve su ilave edilir. Sonra süzülür ve bu su ile saçlar yıkanır.

sac-bakimi-nasil-yapilirÇabuk Kırılan Saçlar Bitkisel Bakım Nasıl Yapılır ?

Yıpranmış ve kurumuş saçlar için en iyi bakım yöntemi zeytinyağı bakımıdır. Saçlara canlılık ve beslenmelerine yardım etmek için, yarım çay kaşığı bardağı zeytinyağı ılıtılır. Bu yağ saç diplerine sürülür ve yedirilir bu esnada parmaklarla masa yapılır. Belli bir süre başta kaldıktan sonra ılık su ile yıkanır.

İnce Telli Saçlar İçin Bitkisel Bakım Nasıl Yapılır ?

Yarım çay bardağı hint yağı saç diplerine sürülür ve masaj yaparak yedirilir. Belli bir süre sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın ve kurulayın. Bu işlem kuru saçlar için de geçerlidir.

Normal Saçlar İçin Bitkisel Bakım Nasıl Yapılır ?

50 gram ısırgan otu ve papatya su ile demlenir. Bu karışım bir süre dinlendirildikten sonra süzülür ve suyu ile saçlar yıkanır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here