Dünya Kupası Tarihleri 2022

Photo of author

By Bilgio.Net

Dünya kupası tarihleri 2022 son dönemin en çok merak edilen soruları arasında. 2022 Dünya Kupası, turnuvaya ev sahipliği yapan ilk Orta Doğu ülkesi olan Katar’da sekiz statta oynanacak. Bu yılki konum, turnuva için iki önemli zamanlama yönünü büyük ölçüde etkiliyor. İlk olarak, mevsimsel program. Tipik olarak, Dünya Kupası yaz aylarında yapılır. Ancak Katar’ın son derece sıcak yaz sezonu nedeniyle FIFA, turnuvayı birkaç ay geriye attı.  İkincisi ise zamanlama yönü, günlük programlardır. Katar, Doğu Standart Saat Dilimi’nden yedi saat ileride, yani oyun zamanları alışkın olduğundan biraz farklı olacak.

Dünya Kupası Tarihleri 2022

Turnuva, 20 Kasım Pazar günü ev sahibi Katar’ın Ekvador ile karşı karşıya geleceği açılış maçıyla başlayacak. İngiltere-İran, 21 Kasım Pazartesi günü AFCON şampiyonu Senegal’in Hollanda ve ABD ile Galler ile karşılaşacağı turnuvanın ikinci maçı olacak. Grup aşaması 2 Aralık Cuma gününe kadar devam edecek ve açılıştan iki gün sonra her gün dört maç yapılacak. Eleme maçlarının ilki ertesi gün 3 Aralık Cumartesi günü başlayacak. Final, 18 Aralık Pazar günü 80.000 kişilik Lusail Iconic Stadı’nda oynanacak.

  • 20 Kasım: Dünya Kupası başlıyor
  • 3/6 Aralık: Son 16 Turu
  • 9/10 Aralık: Çeyrek final
  • 13/14 Aralık: Yarı finaller
  • 18 Aralık: Dünya Kupası finali

Açılış maçı olarak Senegal-Hollanda oynanacaktı ancak FIFA, Ağustos ortasında bunu Katar-Ekvador olarak değiştirdi. Değişiklik, ev sahibi veya hüküm süren şampiyonları içeren uzun süredir devam eden açılış maçları geleneğine uygundu.

Turnuva hakkında tüm gelişmeleri https://www.dunyakupasi.org/ sitesinden öğrenebilirsiniz. dunyakupasi.org sitesi tüm gelişmeleri güncel bir şekilde takipçilerine paylaşmaktadır. Dünya kupası tarihleri 2022 yazımızla sizlerleydik. Okuduğunuz için teşekkürler.

Yorum yapın