Feng Shui Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Yapılır ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Feng Shui Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Yapılır ?

Feng Shuı 5000 yıllık geçmişe sahip olan bir Çin Kültürüdür.Doğada bulunan renkler ve yaşam enerjisini evimizde bulunan eşyalar sayesinde ortama taşıma tekniği olan Feng Shui Nedir ? Feng Shui Ne İşe Yarar ? Feng Shui Nasıl Yapılır ?

Son dönemlerde kendine oldukça hayran kazandıran Feng Shui Çin kültürüne ait çok eski bir iletişim tekniğidir.Feng Shui ”Rüzgar” ve ”Su” anlamına gelmektedir.Doğada bulunan renkler ve yaşam enrjisini bulunduğumuz ortama yayan bir teknik olarak kabul edilir.Evin içerisinde bulunan eşyaların Feng Shui düzeninde dizilmesi halinde çevreye olumlu elektrik yaydiği ve bu sayede iletişim kurulduğuna inanılır.

İlk başlarda dine bağlı bir teknik olarak ortaya çıkan Feng Shui günümüzde ise evin içerisinde bulunan kötü elektriği yok edip huzurlu bir ortam yaratmak amacıyla kullanılmaktadır.

Feng Shui Nasıl Yapılır ?

Feng Shui tekniğini evinizde uygulamak için aşağıda bulunan bilgileri kullanabilirsiniz.

  • Feng Shui inanışına göre bulunduğunuz ortam oldukça aydınlık olmalıdır.Evinizin odalarının renkli boyanması halinde doğanın enerjisi daha fazla hissedilecektir.Ayrıca odanın ferahlığını arttırmak için oda içerisinde ayna kullanılması tavsiye edilir.
  • Bulunan oda doğanın çeşitli sesleri ile canlandırılmalıdır.Buna örnek vermek gerekirse oda içerisinde bir müzik,çan ya da zil sesi çalınabilir.
  • Evin dekorasyonu için seçilen eşyalar genellikle doğanın renginde ve canlı renkler tercih edilmelidir.
  • Sevdiğiniz bitki çeşitlerini ya da havyanları evinizde bulundurarak bunlardan yaşam enerjisi elde edebilirsiniz.
  • Evinizin tavanına doğadaki kuşlar gibi sallanan nesneler asabilirsiniz.Bu sayede sallanan nesneler size huzur vererek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.
  • Evin içerisinde kendinizi yalnız hissediyorsanız eğer Feng Shui inanışına göre odanın çeşitli yerlerine Heykeller koyabilirsiniz.Bu inanışa göre heykel yalnız olmamayı temsil eder.
  • Fens Shui de yanlış bilinen bilgilerden bir taneside elektronik cihazlardır.Bu inanışa göre elektronik cihazlar reddedilmemektedir.Aksine desteklenir.
  • Bulunduğunuz ortam içerisinde bambudan yapılmış kılıçlar kullanılması tavsite edilir.Bambu uzun yıllar yaşayan bir bitkidir.Klıç ise gücü simgeler.Buradan da anlaşılabileceği gibi Bambu Kılıçlar size uzun yıllar koruma içgüdüsü sağlar.

Feng Shui Ne İşe Yarar ?

Çin kültürüne göre iletişim kurmak amacıyla ortaya çıkan Feng Shui günümüzde ise tamamen ev tasarımı için kullanılmaktadır.Feng Shui yöntemine göre tasarlanmış evler insanlara huzur ve iletişim kurmalarına yardımcı olur.Ayrıca yine bu yöntemle hazırlanmış mekanlar doğanın canlılığı ve renkleri kullanıldığı için insana bir iç huzur ve kendisini daha yi hissetmesine yardımcı olur.

Yorum yapın