Göbek Eritme

Günümüzde erkeklerin başlıca sorunlarından bir tanesidir karın bölgesindeki yağlanmalar.Bunların başlıca sebepleri yediğimiz yiyecek ve içeceklerdir.

Aslına bakarsanız vücudumuzda en tehlikeli bölge karın bölgesindeki yağlanmadır.Peki bu yağlardan yani kısaca göbekten nasıl kurtulabiliriz.

Eğer obezite hastalığınız yoksa ve göbek bölgesinde aşırı yağlanma sorununuz varsa bir an önce bunun üstüne giderek bu sorunu çözmeniz önerilir.

Göbek bölgesinin yağlanma miktarı ölçülerek anlaşılır.Evinizde bulunan bir mezurayla göbek bölgenizi ölçerek ne kadar yağlanma olduğunu öğrenebilirsiniz.

Sağlıklı bir erkekte en fazla 102 cm’e kadar izin verilir.Eğer ölçmüş olduğunuz değer 102 cm’den fazlaysa hemen o göbek bölgesini eritmeye başlanması gerekir.

Yalnız şu var ki göbek bölgesinde bulunan yağlardan kurtulmak çok az strateji geliştirilmiştir.Ama hemen çekimserliğe kapılmayın.En etkili göbek eritme taktiklerini sizin için araştırdık ve aşağıda ki yazımızda size belirttik.

  1. Şeker ve şekerle tatlandırılmış yiyecek ve içeceklerden uzak durun.Şeker yapısı itabariyle %50 glikoz %50 fruktozdan oluşmaktadır.Bu yüzden aşırı şeker yediğimiz veya içtiğimiz zaman karaciğer bu şekerleri yakamadığı için otomatik olarak yağa dönüştürüyor
  2. Vücüdunuzun fazla yağlanmasını istemiyorsanız protein tüketmeye özen gösterin.Protein açlık krizlerinizi %60 oranında azaltır.Protein yapısı itabariyle metobalizmanızı hızlandırır ve aynı zamanda tokluk hissi verir.
  3. Karbonhidrat yemeği bırakın.Karbonhidrat vücudunuzda aşırı yağlanmaya sebep olur.Eğer yediğiniz besinlerden karbonhidratı çıkarırsanız otomatikmen kilo vermeye aynı zamanda da yağ yakmaya başlarsınız.
  4. Diyet lif içeren yiyecekleri tüketmeye başlayın.Genellikle çok fazla diyet lifli yiyecekler yediğiniz zaman yavaş yavaş kilo verdiğinizi göreceksiniz.Yalnız lifler kendi arasında 2’ye ayrılır.Suda çözünen lifler suda çözülmeyen lifler.Sizin tüketmeniz gereken Suda çözünen (yapışkan lifler)liflerdir.
  5. Evde yapacağınız basit spor hareketleri göbek bölgesinde bulunan yağlanmayı önlemeye yardımcı olur.Evinizde akşam televizyon izlerken yapabileceğiniz basit mekik hareketleri sayesinde göbek bölgesinde oluşan yağlardan kurtulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here