Görenleri İlkokul Günlerine Götürecek 5 Şey

Photo of author

By Bilgio.Net

İlkokul yılları birçok insan için unutulmaz bir dönemi temsil eder. İlk kez onlarca farklı insanla bir arada arkadaşlıklar edindiğimiz o yerin anıları da elbette daha özel bir hale geliyor. Elbette o günlerde her ilkokul öğrencisinin mutlaka sahip olduğu ürünlerde vardı. Biz de bu yazımızda sizler için gördüğünüz zaman ilkokulun sıralarına dönmüş gibi hissedeceğiniz birbirinden farklı şeyleri bir araya getirdik.

İşte görüldüğü zaman ilkokul yıllarına dönmenizi sağlayacak 5 şey;

1- Su Matarası

Genellikle plastik ve renkli olan su mataları ilkokula giden her çocuğun yanında yer alırdı. Ayrıca okul çantası gibi şeylerle de uyumlu bir şekilde alınan su matarası hatırlandığı zaman boyunda ufak bir ağrı olabilir çünkü o dönemde boynumuza silgi ile beraber geçirilen şeylerin başında yer alırdı.

2- Kalem Kutusu

Kalem kutusu aslında listemizdeki diğer şeylerden biraz daha farklı bir konuma sahip. Nedeni ise basit ilkokul yıllarının üzerinde seneler geçmiş dahi olsa kalem kutusu kullanımına ara vermiş değiliz, hala günlük hayatta en çok kullanılan şeylerden birisi kalemlikler oluyor. Ancak o yıllarda kalemlik modelleri biraz daha farklıydı. Genellikle sevilen süper kahraman modelleri ile süslü olur ve içindeki kalemler kaybolurdu.

Günümüzde ise kullanılan kalem kutuları daha modern tasarımlara sahip olduğu gibi modanın rengine de uyum sağlayabiliyor. Birbirinden şık kalem kutusu modellerini bir araya getiren Leather & Paper ise son dönemde kalemlik piyasasındaki modayı belirleyen aracılardan biri halinde.

3- Işıklı Ayakkabı

Bir döneme damgasını vurmuş olan şeylerin başında ışıklı ayakkabılar yer alıyor. Yere her basıldığında farklı ışığı ayakkabının arka bölümünde yanmasıyla ortaya çıkan bu şeyler, ilkokuldaki öğrenciler arasında oldukça popüler bir konuma sahipti. Hemen hemen her ilkokul öğrencisi bir tanesi ışıklı ayakkabı sahibi olmak ister ve bunun için ailesine baskı yapardı.

4- Fox Kids / Jetix

İlkokul dönemine ait anılar arasında bu iki çizgi film kanalın da oldukça hatrı sayılır bir yere sahip olduğu bilinen bir gerçek. Özellikle okul çıkışları günün yorgunluğunu atarken izlenilen o efsane çizgi filmler bunun en güzel örnekleri arasında bulunuyor.

5- Atari

Elbette ilkokul yıllarında teknoloji bu kadar gelişmiş değildi. O dönem oyun konsolları ya da oyuncu bilgisayarları yerine atari vardı. Meşhur 999 in 1 kasetleri ile bir nesli televizyon karşısında oturtan atari, dönemin unutulmayacak şeylerinden birisi.

Yorum yapın