Hayalinizdeki huzurlu tatilin adresi:Adrasan

Photo of author

By admin

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan, tatilcilerin en çok tercih ettiği noktalardan biri. Bakir koyları, berrak denizi ve doğası ile tüm yıl yaşadığınız yorgunluğu atabilmenize olanak tanıyan bu beldede oldukça huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Küçük bir yer olsa bile ziyaretçilerinin her anını dolu dolu yaşımasını sağlayan bir hareketliliğe de sahip.

Çevresinde yer alan birbirinden farklı antik kent, koylar ve doğa içinde yürüyüş yapabileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Üstelik denizinin berraklığı ile ün kazanmış Adrasan Koyu’nda kendinizi serin sulara bırakabilirsiniz. Üstelik Akdeniz Bölgesi’nde yer alması sayesinde güneşli gün sayısının oldukça fazla olması sizlere yılın uzun bir döneminde tatil fırsatı tanıyor. Bu sayede istediğiniz zaman yapabileceğiniz bu kaçamağı ayrıntılı şekilde planlamak isteyebilirsiniz. Bu noktada Adrasan otelleri misafirlerinin konforunu ve dinlenme süreçlerini üst düzeyde yaşayabilecekleri şekilde hizmet veriyor.

Üstün hizmet kalitesine sahip bu oteller arasından hemen herkes kendi bütçesine ve tatil planına uygun bir alternatifi kolaylıkla bulabilir. Adrasan, kış aylarında az nüfusa sahip olsa da yaz aylarında oldukça yoğun ve kalabalık bir yer olabiliyor. Bu nedenle Neredekal.com üzerinden araştırma yapabilir, böylece erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak istediğiniz oteli kolaylıkla bulabilirsiniz. Üstelik Adrasan’da yalnızca konaklama konusunda değil görebileceğiniz birçok yer ve yapabileceğiniz birçok aktivite ile ilgili de bilgi sahibi olabilirsiniz. Yapabileceğiniz bazı şeyler ve görebileceğiniz birkaç yerden bazıları ise

1.Adrasan’da Su Altı Dalışı

Adrasan, bozulmamış doğası ile dikkat çekiyor. Yalnızca karada değil denizde de oldukça eşsiz bir doğaya sahip bu yerde su altı dalışı yaparak tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Profesyonel eğitmenler eşliğinde yapacağınız bu dalış sayesinde herhangi bir endişe yaşamanız gerekmiyor. Kendisine özgün canlı çeşitliliği ve dip yapısı ile dikkat çeken bu koylarda büyük bir keşfe çıkabilirsiniz.

2.Tekne Turu ile Adrasan

Birbirinden farklı tekne turları alternatifleri bulunan Adrasan’da romantik bir tekne turu isterseniz mehtap turuna katılabilir veya sevdiklerinizle özel olarak bir tekne kiralayabilirsiniz. Fakat tüm bunların yanı sıra en çok bilinen ve tercih edilen turlardan biri olan Adrasan Koyları turu oldukça sıradışı olabilir. Akseki, Sazak, Ceneviz ve Korsan koylarının rotayı oluşturduğu bu turda Adrasan’ın doğal güzelliklerinin her ayrıntısına yakından tanık olabilirsiniz.

3.Gelidonya Feneri

Adrasan’ın en güzel manzaralarından birine sahip bu feneri ziyaret ederek tatilinizi harika fotoğraflar eşliğinde geçirebilirsiniz. Antik Dönem’den bu yana önemli bir kıyı şeridi olan Adrasan, aynı zamanda ters akıntılarında olduğu ve bu nedenle gemiler için oldukça tehlikeli bir alan. Bu nedenle yüzlerce yıllık birçok gemi kalıntısının bulunmuş olduğu ve Akdeniz’in en uç noktası olarak bilinen bu fener ve çevresini keşfe çıkabilirsiniz.

4.Çıralı’da Sönmeyen Ateş

Adrasan’ın çevresinde de görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Yakın mesafede yer alan Çıralı’da Yanartaş Dağı’na uğrayabilirsiniz. Bir diğer adı Chimaera olan bu tepede kayaların arasında 1000 yıldan uzun süredir alevler hiç sönmeden yanıyor. Metan gazı nedeniyle oluşan bu alevler nedeniyle oldukça mistik bir havaya sahip Yanartaş, yüzyıllar boyunca Antik Yunanlılar, Zerdüştler gibi birçok insan grubunun kutsal kabul ettiği noktalardan biri. Siz de Adrasan tatilinize bu noktayı ekleyerek farklı bir doğa olayını deneyimleyebilirsiniz.

5.Adrasan Lezzetleri

Adrasan bozulmamış doğası ile birlikte Akdeniz’in zengin mutfak kültürünü misafirlerine sunuyor. Özellikle balıklar konusunda oldukça farklı çeşitleri bir arada deneyebileceğiniz bu beldede Akdeniz’in zeytinyağlı yemeklerini ve farklı otlarından yapılan salatalarını da deneyebilirsiniz. Domates civesi, hibeşi ve kokulu portakal balı da tadabileceğiniz lezzetler arasında bulunuyor.

Yorum yapın