Hisse Senedi Nedir ?Hisse Senedi Yatırımı Nasıl Yapılır ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Günümüzde en çok bilinen yatırım araçları arasında senelerdir yerini koruyan, Borsa İstanbul’un en çok bilindik yatırım aracı! Bu yazımızda Hisse Senetleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

HİSSE SENEDİ NEDİR?

Büyük şirketler, belli amaçlar nedeniyle şirketlerini kamuoyuna sunar. Hatta bununla da kalmaz halktan insanlara ortaklık teklifi sunarlar. Hisse Senedi yatırımında genel amaç, finansal tabloları olumlu seyreden kamuoyuna açık şirketlerin ortağı olarak pay sahibi olmanın karşılığını almaktır. Günümüzde birçok insan borsada hisse senetleri alım-satım işlemlerini yürüterek kar elde etmektedir. Bu kıymetli kağıt, gerek pasif bir yatırım olması gerekse mantıklı bir yatırım aracı olması sebebiyle birçok yatırımcının ilk tercihleri arasında yerini almaktadır.

HİSSE SENEDİ YATIRIMI NASIL YAPILIR?

Hisse senedi alım-satım işlemlerinde aracı kurumlar rol almaktadır. Bu kurumlar aracılığıyla hisse senedi satın alabilirsiniz. Hisse senedi yatırımı yapabilmenin iki yolu vardır.

  1. BANKA

Banka yoluyla hisse senedi alım-satım yapmak için bir yatırım hesabı açmalısınız. Ardından internet bankacılığı kullanarak dilediğiniz hisse senedini satın alabilir ya da satabilirsiniz.

  1. ARACI ŞİRKET InvestAZ

Aracı şirketler yoluyla da hisse senedi satın alabilirsiniz. InvestAZ, kolay ve hızlı arayüzüyle hisse senedinin alım-satım işlemlerini yapmayı kolaylaştırır. Üstelik daha önce borsa deneyimi olmayan biri bile bu sitede bulunan eğitimler sayesinde kolaylıkla karlı yatırımlar yapabilir.

Yorum yapın