Huawei P10 NFC açma ve kapatma nasıl yapılır

Photo of author

By Bilgio.Net

NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisi, cep telefonuna bilgi aktarmak için kullanılabilecek kablosuz bir bağlantıdır. Cep telefonunuzu bir NFC etiketine veya NFC okuyucusuna yakın tutarak satın aldığınız ürünler için ödeme yapabilir, web sitelerine bağlanabilir veya bir telefon numarasını arayabilirsiniz.

Huawei P10 telefonda NFC özelliği bulunmakta olup bu özellik nasıl aktif hale getirilir, nasıl kapatılır resimli olarak anlatacağım.

Huawei P10 NFC açma ve kapatma

“Ayarlar” simgesine dokunun.

Huawei P10 NFC açma
Karşınıza gelecek ekranda NFC ile alakalı bir seçenek bulamayacaksınız “Diğer” yazan yere dokunun. İşletim sistemi İngilizce ise “More” yazan yere dokunun.

Huawei P10 NFC açmaSeçenekler arasında “NFC” yazısını bulunuz ve oraya dokununuz. Altında NFC’nin ne işe yaradığı ile alakalı kısa bir bilgi olacaktır.

Huawei P10 NFC açmaNFC yazısına dokununca hemen hizasında aktive etme yeri çıkacaktır. NFC’yi aktive etmek veya kapatmak buradan yapılmaktadır.

Huawei P10 NFC açmaNFC açma veya kapatma işlemini tamamladığımıza göre artık ana sayfaya dönebiliriz. Telefonu yeni alanlar ana sayfaya hangi buton ile döneceğini bilmeyebileceğinden aşağıda resmini koydum. Ekranın en altında ortadaki daire sembolüne basıldığında ana sayfaya dönülmektedir.

Huawei P10 NFC açmaNFC özelliği nedir

NFC, internet bağlantısı gerektirmeden, kablo olmadan yakındaki bir cihaz ile hızlıca bağlantı kurup veri aktarımı sağlayan bir sistemdir.

NFC sistemi nasıl çalışır ?

Radyo frekansı tanımlama teknolojisinden geliştirilen bir NFC yongası, kablosuz bağlantının bir parçası olarak görev yapar. Başka çipe birkaç santimetre yaklaşınca bağlantı kurulur ve NFC sistemi ile veri aktarımı sağlanır.

Bağlantı kurmak için eşleştirme kodu gerekmez ve çok düşük güçte çalışan (ya da daha azını kullanarak pasif olarak) çipler kullandığı için, diğer kablosuz iletişim türlerinden çok daha fazla güç tasarrufu sağlamaktadır.

Ne işe yarar ?

Telefonunuzla çabuk bir şekilde market (uyumlu cihazı varsa) kasiyerine ödeme yapmanızı sağlar. Başka telefona fotoğraf veya başka dosyaları sadece telefonları yan yana tutarak aktarmayı sağlar.

Yine aynı şekilde telefonları yaklaştırarak birbirinin uygulamalarından faydalanmayı veya yol tarifi vermeyi sağlar

Yorum yapın