Seo reseller nedir ?

Photo of author

By Bilgio.Net

İnternette para kazanmanın çok ilginç yolları vardır. Web sitelerinden reklam yoluyla para kazanmak görünüşte kolay ama derinlemesine incelendiğinde (yüz binlerce web sitesinin sizinle rakip olduğunu görünce) o kadar da kolay değildir.

İçerik üretimi de başta kolay görünen ama işe profesyonel bakıldığında gayet zor olduğu anlaşılan bir uğraştır. Bir makale yazıp web sitenize koyduğunuz zaman başkalarının da (en az 50 tane) sizinle çok benzer bir konuyla ilgili yazı yayınladığını göreceksiniz.

Web site bir sektördür ve bu sektörde rakiplerinizi geride bırakmak için bazı yöntemler denersiniz. Bunlardan birisi web sitenize backlink sağlamaktır. Yeterli backlink beslemesi yapıldığında sizin makaleniz benzer makaleleri google sıralamalarında geçecek ve adsense pastasını bölüşenlerden biri de siz olacaksınız.

Web sitesinden para kazanma işini amatörden profesyonele dönüştüren kişiler bu backlink beslemesini de diğer sitelerinden yapıyorlar. Web sitesine gelen backlinklerin arama motorları tarafından “doğal” olarak algılanması için farklı iplerde host edilmesi gerekir.

İşte bu amaca binaen bazı host firmaları seo reseller hizmeti vermektedirler. Firma size farklı iplerden host hizmeti sunuyor. Bir tane ana siteniz oluyor, diğer iplerdeki küçük siteleriniz ise ona backlink desteği sağlıyor.

Seo hosting hizmeti normal hosting hizmetinden biraz farklıdır. Çünkü her farklı ip için hosting firması ayrıca ücret ödüyor ve bunu doğal olarak müşterilerine yansıtıyor.

Firma seçerken ip klaslarına dikkat etmek gerekiyor. Seo hostingin en verimli olanı a veya b klas ip hosting. Fakat bunlar epey pahalı. Bunların yerine c klas iplerden oluşan seo reseller tercih edilebilir.

Hosting firmaları fiyat belirlerken CPU oranı, trafik kotası, disk kullanımı gibi kriterleri ücrete dahil ediyorlar.

Genel olarak TV ve internete bolca reklam veren hosting firmaları yerine bu işlerde deneyimli olanların kullandığı fazla bilinmeyen ama fiyat performans açısından parasını hak eden hizmet sunan firmaları bulmak daha mantıklıdır.

Yorum yapın