İstanbul evden eve nakliyat fiyatları ne kadar

Photo of author

By Bilgio.Net

İstanbul Türkiye’nin olduğu kadar dünyanın da en kalabalık şehirlerinden biridir. Özellikle yaz mevsimi gelince okullara verilen ara nedeniyle evini başka yere taşımak isteyenlerin sayısında ciddi artış olmaktadır.

İstanbul’un gayet kalabalık bir şehir olması evden eve nakliyat firmalarını seçme konusunda insanlara bol seçenek sunulmasını sağlamaktadır. Küçük şehirlerde nakliye ücretleri neredeyse fikstir. Çünkü insan sayısı da firma sayısı da bellidir.

Ama İstanbul gibi şehirlerde farklılaşan ihtiyaçlara göre nakliyat seçenekleri bulunmakta ayrıca hizmet kalitesi ve fiyat konusunda da baş döndürecek kadar fazla seçenekler sunulmaktadır.

İstanbul’da en ucuz evden eve nakliyat fiyatları

Hizmet kalitesi mühim değil yeter ki eşyalar bir yerden bir yere gitsin isteyenler sigortasız ve korsan olarak bu işi yapanlara yönelmektedir. Suriyeliler, Afganlar ve diğer yurt dışı göçmenler ile öğrencilerin bu şekilde bir hizmete yönelebildikleri görülmektedir.

Kırılacak eşya derdi olmayan ve fazla bir eşyası bulunmayan, kira borcu veya icra nedeniyle acilen zorunlu bir şekilde evini başka bir yere nakletmesi gerekenler de korsana yönelmektedir.

Ancak sigorta olmasa da, korsan olsa da netice de eve bir taşıma aracı geleceğinden yakın muhitler arasında sadece araç ücreti 500 TL’yi bulmaktadır. 250 TL de hamallık masrafı eklendiğinde İstanbul’da bir yerden başka bir yere taşınmanın minimum 750 TL’den başladığı görülmektedir.

İstanbul evden eve nakliyat fiyatları

Aşırıyı pahalıya kaçmadan ama güvenli bir şekilde evi başka bir yere taşımanın ortalama bedeli 2000 TL civarındadır. Elbette bu fiyatı belirleyen bir çok husus vardır. Detaylı fiyat bilgilerine ulaşmak için istanbul evden eve nakliyat yazısını okuyabilirsiniz.

Evden eve nakliyat firması ile anlaşma yaparken şu hususlara da dikkat etmelisiniz:

  • Giysileriniz için özel askılıkları var mı ?
  • Ambalajlama nasıl ?
  • Özel mobilyalar için özel ambalaj kullanılıyor mu ?
  • Taşıyıcı ve araç kadrosu
  • Kırılacak eşya paketlemesi yapılıyor mu ?
  • Personel işinde uzman mı ?
  • Sigorta yapılıyor mu ?

 

Yorum yapın