Köpek Göğüs Tasması

Photo of author

By Bilgio.Net

Son senelerde artan ivme ile birlikte köpek göğüs tasması en çok tercih edilen köpek tasması çeşitleri arasında bulunuyor. Diğer tasmalara nazaran daha sağlam ve daha sağlıklı olan köpek göğüs tasmaları, gövdeye takıldığından dolayı boyuna herhangi bir baskı yapmıyor.

Yine diğer tasmalara nazaran, göğüs tasmaları köpeklerin kendilerini daha güvende ve rahat hissetmesini sağlıyor. Farklı ebatlarda, farklı çeşitlerde ve farklı materyaller ile bir çok göğüs tasması üretiliyor. Geçtiğimiz birkaç seneye kadar daha yoğun olarak boyun tasması tercih edilirdi fakat bazı köpekler için zararlı olduğundan, bu durum yavaş yavaş yerini göğüs tasmasına bıraktı.

Genelde köpekleri eğitmek için kullanılan boyun tasmasının çok sayı da negatif yönleri olabiliyor. Eğer dostunuz dışarıda çok fazla hareketliyse, çok fazla çekiştiriyorsa ve sizi bir yerlere sürüklemeye çalışıyorsa köpek göğüs tasması kullanmak daha doğru olacaktır. Çünkü diğer tasmalar fazla güç uygulayan ve ani hareketler yapan köpeğinizin boyun kaslarında bir probleme yol açabilir ve sinirsel bir takım sorunlar oluşturabilir. Köpeklere verilen eğitim sırasında da, çekiştirmeler sonucunda boyuna takılan tasmalar zarar verebilmektedir.

Bunun için de göğüs tasmasının kullanılması daha sağlıklıdır. Hatta bu yüzden köpeklere eğitimin sahipleri tarafından değil de uzmanlar tarafından verilmesi de daha doğru ve uygun olacaktır. Köpek göğüs tasması modelleri köpeğin gücünü tek bir noktada birleştirmeyip yaydığı için hem köpeğe hem size çok daha güvenilir bir hissiyat verir. Köpek göğüs tasmaları bu sayede zararı minimize etmiş olur.

Göğüs tasması vücutta fazla alana hakim olduğundan dolayı, takılan tasmanın kaliteli olmasına özen göstermekte fayda vardır. Özellikle köpeklerin kol altlarına doğru denk gelen yerin kalitesiz olması durumunda sürtünmeden dolayı köpeğinizi tahriş edebilir ve zarar verebilir.

Son olarak ise köpekler için göğüs tasması nasıl takılır sorusunun cevabını verelim; Köpeğe göğüs takması takmak daha sağlıklı olmasıyla birlikte zor ve uğraştırıcı bir iştir. Bundan dolayı onunla oyun oynar gibi davranmak, daha sevecen ve mutlu yaklaşarak köpeği de paniğe sürüklememek oldukça önemlidir. Büyük ya da küçük ırk köpek göğüs takması takma aşamasında ise çömelerek köpeğinizle aynı hizaya gelmek ekstradan bir iş yapmıyormuş gibi davranmak işinizi kolaylaştırabilir.

Bunun yanında sanki her zamanki haliniz gibi davranmanız ve sevmeniz de yine işinizi kolaylaştırabilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Sonrasında ise köpeği paniğe sürüklemeden tasmayı sakince takmak ideal bir tercihtir.

köpek tasması

 

Köpek Göğüs Tasması Modelleri Ve Fiyatları

Göğüs tasması köpek ırklarına uygun olarak üretilmiştir ve köpeklere uygun olan bir çok farklı modeli vardır. Bunları büyük köpek göğüs tasması, küçük köpek göğüs tasması, cinsine göre köpek tasması, rengine tarzına göre köpek tasması ve yapısına göre köpek tasması olarak ayırabiliriz. Aralarında en önemlisi ise yapısına göre olan tasmalardır.

Köpeklerin ciltlerinin tahriş olmaması için kaliteli materyallerden üretilmiş tasmalar tercih etmek daha sağlıklıdır. Göğüs tasmalarında kullanılan materyaller deri, sentetik, kumaş, dokuma ya da zincir olarak değişmektedir. Her bir materyalin özelliği ve kullanım şekli farklı olmakla birlikte hangisinin dostunuza daha uygun olduğuna karar vermek sizin gözlemlerinize bağlıdır.

Tüm bunların yanında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de fiyatlardır. Köpek göğüs tasması fiyatları genel anlamda bakıldığında tasmaların boyuna ve yapısına göre farklılık göstermektedir. Çok pahalı miktara sağlıksız bir tasma da bulunabilir, uygun bir miktara sağlıklı tasma da bulunabilir. Her bütçeye uygun yetişkin ve yavru köpek göğüs tasması bulunmaktadır. Size kalan köpeğiniz ve bütçeniz için en doğru göğüs tasmasını bulmaktır.

Yorum yapın