Köpek Tasması

Photo of author

By Bilgio.Net

Köpekler bizler için çok değerli canlılardır. Onlar için her şeyin en iyisini satın almak ve onların ihtiyaçlarını en doğru şekilde gidermek isteriz ve bunun için çabalarız.

Köpeklerimizin de çeşitli aksesuarları ve kullanması gereken köpek malzemeleri vardır. Köpeklerimiz için gerekli olan eşyalardan biri de köpek tasması modelleri ve çeşitleridir.  Köpek tasmaları köpeklerimiz enerjilerini sürekli atmak isteyen canlılar olan köpekler için çok önemli bir aksesuardır.

Köpek tasmaları sadece süs olarak görülmeyen aynı zamanda köpeklerimizin eğitimi için de çok sık kullanılması gereken aksesuarlardandır. Köpeklerin bazıları sokakta beslenirken bazıları ise evde beslenmektedir ancak nerede beslenirse beslensin köpekler dışarıya çıkarılması gereken canlılar oldukları için köpek tasmaları aslında tüm köpekler için zorunludur. Köpek tasmaları köpeklerimiz için çok önemlidir. Yavru köpek veya yetişkin köpek fark etmeksizin köpeklerimizin köpek tasması ile dışarıya çıkarılması daha güvenli olacaktır.

Köpek tasması köpeğinizle ikili ilişkileriniz için de çok önemlidir bu yüzden köpek tasması seçimlerini yaparken dikkatli olmamız gerekir. Köpek tasması seçerken köpeğimizin ırkını, cinsini ve boyutunu dikkate almamız gerekir. Sadece bir tasma diyerek bu işi kolay görmemeliyiz çünkü her köpek her tasmaya uyum sağlayamayabilir.

Bunun için köpeklerimiz için en doğru köpek tasması seçmemiz gerekmektedir. Köpeklerimizi yavruyken tasmaya alıştırmamız gerekmektedir böylece köpeklerimiz tasmalarına daha kolay adapte olur. Köpeklerimizin anatomisi insan anatomisine benzemektedir bu yüzden de köpeklerimiz için köpek tasması satın alırken onların boyun genişliklerine önem vermemiz gerekmektedir.

Aksi halde köpeğiniz bu durumdan hoşlanmayabilir ve onun vücuduna zarar gelebilir. Yanlış köpek tasması kullanımı daha birçok soruna yol açabilir. Köpeklerin boynuna yanlış köpek tasması ile basınç yapılması sonucu çeşitli göz hastalıklarına sebep olabilir. Köpeklerin kulak ve göz sorunları yanlış tasma kullanımı sonucu köpeğin tasmayı çekmesi ile ortaya çıkabilir. olabiliir. Köpeklerin kulak ve göz sorunları yanlış tasma kullanımı sonucu köpeğin tasmayı çekmesi ile ortaya çıkabilir.

Tasma seçimi her ne kadar önemliyse tasmanın kullanılması da bir o kadar önemlidir. Doğru tasmayı doğru şekilde kullanmaya özen göstermemiz gerekmektedir. Aksi halde yanlış bir şekilde köpek tasması kullanımı tiroid, ön ayaklarda sinir sistemi sorunlarına bile yol açabilmektedir.

Köpek Tasması

Köpek Tasması Modelleri

Köpek tasması modelleri oldukça çeşitlidir. Köpek tasması modellerinin arasından köpek sahiplerinin en çok tercih ettiği modeller; köpek boyun tasması ve köpek göğüs tasmasıdır. Elbette bu bu temel köpek tasması kategorileri de kendi aralarında birçok çeşide ayrılmaktadır. Bunların yanı sıra yavru köpek tasmaları ve yetişkin köpek tasmaları da farklıdır. Köpek tasması modellerine bakarsak köpek boyun tasması ve köpek vücut tasması olarak 2’ye ayrılmaktadır.

Her iki köpek tasması modeli de amacına uygun olarak seçilmelidir ve her ikisinin de kendi içerisinde faydası vardır. Köpek boyun tasması doğru kullanıldığı takdirde köpek sahipleri tarafından tercih edilen bir köpek tasması modelidir. Önemli olan boyun tasmasının köpeğinize zarar vermemesi için doğru kullanmayı öğrenmektir. Köpek boyun tasması kullanım şekli açısından çok basittir bu yüzden de çok tercih edilir.

Aynı zamanda köpek boyun tasması kullanmak köpeğinizin herhangi bir durumda kaçması sonucunda bulunması için de önemli bir aksesuar olabilir çünkü çoğu köpek sahibi köpek boyun tasmasının bir çeşidi olan isimli köpek tasması almayı tercih eder ve böylece köpeğiniz kaybolduğunda onu bulmanız kolaylaşır.

Köpeğiniz eğer çok özgür davranmayı seven, hareketli bir köpekse köpek boyun tasması onun için daha uygun olabilir. Köpek boyun tasmasının askısı kolay şekilde çıkarılıp takılabildiği için köpeğinizi gezdirmeye çıkardığınızda kolayca kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanında bazı köpek cinsleri köpek tasması modellerinden biri olan köpek göğüs tasmasına daha yatkındır. Özellikle büyük ve ağır cins olan köpekleri köpek boyun tasmasından ziyade köpek göğüs tasması modelleriyle daha rahat kontrol edebilirsiniz. Köpekler böylece köpek göğüs tasması modeliyle hem daha rahat hem de daha güvende hissedebilirler. Köpek boyun tasmasına göre köpek göğüs tasması köpeğinizin boynu için herhangi bir sorun yaratmayacaktır.

Köpek göğüs tasması takımını aşağıya eğilerek takmanız size yardımcı olacaktır. Köpek eğitim tasmaları köpek sahiplerinin tuvalet eğitimi veya herhangi bir başka bir eğitimi verirken kullandıkları oldukça kullanışlı bir köpek tasması modelidir.

Köpek Tasması

Köpek Tasması Fiyatları

Köpek tasması fiyatlarına bakarsak eğer köpek boyun tasması fiyatları köpek göğüs tasmasına göre daha uygun olabilmektedir. Köpeğinize tasma seçimi yaparken köpek tasma çeşitlerine iyi bakmalı ve araştırmalısınız. Aynı zamanda köpek gezdirme tasması satın aldığınızda köpeğinizin hareketleri kısıtlanmaz bunun nedeni ise köpek gezdirme tasmalarında uzatmalı ip kullanılmaktadır.

Böylelikle köpeğiniz daha özgür hissedebilir.  Dilerseniz köpek tasması modellerinin fiyatlarını internet üzerinden dilediğinizce araştırıp karşılaştırabilirsiniz. Hemen hemen her bütçeye uygun köpek tasması bulmanız mümkündür.

Yorum yapın