Aknefloks yüzde ne kadar kalmalı

Photo of author

By Bilgio.Net

Aknefloks ne kremidir

Aknefloks kremi cilt tedavisinde özellikle aknelerin temizlenmesinde kullanılan bir krem türüdür. Krem içinde nadifloksasin vardır. Yardımcı madde olarak metil, paraben, setil ve feniletil alkol bulunur. 30 gr alüminyum tüpler içinde satılır. Krem sivilce oluşumuna neden olan bakteri ve mikropları öldürücü etkiye sahiptir.

Özellikle iltihap kapmış yüzeysel deri enfeksiyonları tedavisinde çok etkili bir merhemdir. Yüz ve cilt bölgesinde iltihaplı akne tedavisi için geliştirilmiş olan krem pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği antibiyotik kremdir.

Kremi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Aknefloks kremini 14 yaş altı çocuklar kesinlikle kullanmamalıdır. Kremi ağız, burun ve göz bölgelerinden uzak tutmak gerekir. Bu bölgelere temas ettiği zaman bu bölgelerin mutlaka bol su ile yıkanması gerekir. Bu kremi uyguladığınız zaman güneş yanığı ve solaryumdan uzak durmalısınız. Kremi uyguladıktan kısa bir süre sonra uygulanan bölgede kaşıntı, kızarıklık, yanma ve kabarcık gibi durumlar oluşabilir.

Bu durumda cildi bol su ile yıkayın. Cilt doktorunuza danışıp bu danışma süreci içinde kremi kullanmayı kesmelisiniz. İlacın etken maddesine karşı alerjik bir durumunuz varsa kullanımı kesin. Açık yaraların olduğu bölgeye uygulamayın. Cildinizi alkol içermeyen sabunla yıkayıp temizleyin. Tedaviden sonuç almak istiyorsanız belli bir süre makyaja ara vermelisiniz. Gebelik ve emzirme döneminde olan kişiler doktora danışmadan kremi kullanmasın.

Aknefloks Kremin Kullanımı ve Günlük Uygulama Dozu

Aknefloks kremi cilt yüzeylerinde kullanılan etkili bir sivilce tedavi ilacıdır. Kremi kullanmadan önce akneli bölge alkali olmayan sabunlu su ile yıkanıp kurulanır. Krem akne üzerine gelecek bir şekilde masaj yaparak krem cilde yedirilir. Akne olmayan bölgeye kremi sürmemeye özen gösterin.

Sağlıklı olan deriye kremi bulaştırmamaya dikkat edin. Bu kremi düzenli olarak sabah ve akşam 1 er kez olmak üzere günde 2 kere uygulayın. Tedavi süreci yaklaşık 8 hafta sürer. İstediğiniz sonucu alıncaya kadar kremi düzenli olarak kullanmaya devam edin. Düzenli olarak yapılmayan ve yarım bırakılan sürme işlemi tedaviyi aksatır ve etkili sonuç almanızı engeller. Kremi sürdükten sonra kaşıntı, yanma, kabarma, kuruluk, deri tahrişi gibi yan etkileri ortaya çıkabilir.

Aknefloks Kremini Kullanan Kişilerin Yorumları

Sivilceyi kullanan kişiler genel anlamda kremden memnun olduklarını ifade etmektedir. Etkili sonucu alabilmek için kremin düzenli olarak kullanılması gerektiğini belirtiyorlar. Kullanım aşamasında ciltte yanmanın olabileceğini belirtiyorlar. Cilt yapısının gerilip kaşıntının olmasının kremin bir yan etkisi olduğunu belirtiyorlar. Ciltte aşırı gerginlik oluştuktan sonra kremin bırakılması gerekir.

Kokusunu beğenmeyen kullanıcılar ilacın çok etkili bir akne yok edici olduğunu belirtiyorlar. Düzenli kullanıldığı zaman etkisini çok çabuk gösterip akneleri küçültmektedir. Tedavi yarım bırakıldığı zaman sivilceler ciltte oluşmaya devam edebilir. Krem sayesinde birçok kullanıcı aknelerinden kurtulduğunu belirtmektedir. Krem cildin koyulaşmasına neden olabilir.

Emzirme ve hamilelik döneminde kullanmak sakıncalı durumlar doğurabilir. Bu yüzden mutlaka uzman cilt doktoru ile görüşmek gerekir. Kremi belirlenen dozda ve zaman aralıklarında kullanmalısınız. Akneden kurtulmak için günde 2 defa düzenli kullanmalısınız. Günlük kullanım sayısını arttırmanız ilacın etkisini arttırmayacaktır. İlaç kısa sürede bitecek bu da ekonominize zarar verecektir.

Akne ilacın zamanla etkisini göstermesi ile iyileşir. O yüzden ben çok kullanayım kısa sürede iyileşsin mantığı sizi zarara sokabilir. Kullanıcılardan herhangi bir şikayet gelmemiştir. Yan etkileri olan ilacın tek sıkıntısı kokusunun kullanıcılar tarafından beğenilmemesidir.

“Aknefloks yüzde ne kadar kalmalı” üzerine bir yorum

Yorum yapın