Kyocera 3040 toner ekleyin hatası

Photo of author

By Bilgio.Net

Tonerin ömrü dolunca “toner ekleyin” mesajı alacaksınız. Peki ya toner bitmediyse ? Kyocera 3040 toner ekleyin hatası iki şekilde karşımıza çıkabilir.

Birinci Durum;

Eski toner bitmiştir, yeni toneri takınca cihaz bunu tanımlayamayıp toner eklenmiyor hatası vermektedir. Bu sorun C7000 hatası olarak da bilinir.

Bu hatanın sebebi Kyocera 3040 cihazınıza orijinal olmayan ve sistemin tanıyamayacağı bir toner (doldurma toner) takılmış olması olabilir. Cihazınız tanıyamadığı bir toneri kabul etmeyecektir. Bazen muadil toner diye satılan ürünleri cihaz kabul etmemektedir. Bu durumda orijinal toner satın alıp cihaza takmak gerekir. Bunun için;

Birinci adım: Makineyi ana güç anahtarından kapattıktan sonra cihazınızın ön kapağını açınız.

İkinci adım: Mavi mandala basarak toner kartuşunu çıkarınız.

Üçüncü adım: Toner kartuşu üzerindeki Turuncu etiketi çıkardıktan sonra toner kartuşunu yerine takınız.

Dördüncü adım: Cihazın açık olan ön kapağını kapatıp makineyi ana güç anahtarından açınız ve cihazın ekranında kopyalamaya hazır konumuna geçmesini bekleyiniz.

Bir ihtimal yeni takılan toner yerine oturmamış da olabilir. Önce yerine oturtmayı deneyin olmuyorsa orijinal toner takmayı denersiniz.

Kyocera 3040 toner ekleyin hatası
İkinci durum;

İkinci durum ise cihazda tonerin bir süre kullanılıp henüz bitmeden toner ekleyin hatası vermesidir. Yani Kyocera 3040 cihazınız içindeki toneri başlangıçta tanımış ama yarısına gelince tanımamaktadır.

Elektronik cihazlarda bu tür durumlarda klasik çözüm cihazı kapatıp açmak, bu çözüm olmuyorsa reset atmaktır.

Yorum yapın