Lustral mucizesi

Photo of author

By Bilgio.Net

Lustral öyle bir mucize ilaçtır ki kullanmaya başladıktan sonra resmen yeni bir sayfa açmış olursunuz. Mesela önceden kafanızda kaygı yüklü trenlerin olduğunu varsayalım. Bir çok psikolojik hastanın ortak sorunudur bu.

Sanki tren vagonlarına kaygı katarları yüklenmiş ve sürekli kafanızın içinde gezinmektedir. Evden dışarı çıktıktan sonra “ocağı açık mı unuttum?” ile başlarsınız, “acaba okulda kızıma taciz mi ediyorlar?” dan devam edersiniz.

İş yerindeki arkadaşlarınız hep arkanızdan iş çeviriyormuş gibi gelir. Kocanız ise hep aldatma potansiyeli olan biridir. Size gülüşünün altında kim bilir ne sinsilikler yatmaktadır ?

Lustral kullandığınız zaman kaygı yüklü trenin vagonları devrilir. Hani her zaman evden çıkarken acaba musluk mu açık, gaz mı açık diye şıp diye aklınıza düşünceler gelirdi ya, artık gelmez olur.

İş yerindeki arkadaşlarınızın veya kızınızın okul arkadaşlarının, öğretmenlerinin sapık fantazileri kafanızda tutunamaz.

Kocanız ise hatalarıyla, sevaplarıyla kocanız olur. Sinek kadar olsun başımda bulunsun demişler!

İşte bunları Lustral yapar! Yanlış anlamayın Lustral mutluluk hapı değildir, sizi mutlu etmekten mesul de değildir. Ama kafanıza atılan mutsuzluk kancalarına karşı bir bariyer oluşturur. Kaygı okları Lustral kalkanına çarpar.

Bu anlatılanlar mucize midir ? Kimine göre mucizedir. Çünkü fake kaygılar insan hayatını cehenneme dönüştürür. Cehennem sıcağında birisi pencere açsa bu mucize olmaz mıydı ?

Peki Lustral bu mucizeyi nasıl gerçekleştirir ?

Kaygı bozukluğu, sosyal bozukluk, depresyon çeşitleri, panik atak gibi bir çok hastalığın ortak noktası bu hastalarda serotonin seviyesinin düşük olması veya beynin serotoninden yeteri kadar istifade edemiyor olmasıdır.

Bu durumun sebepleri ve sonuçları farklı olup sorunlar çeşitli hastalıkların adıyla anılmaktadır. Fakat ortak nokta serotonin hormonu yetersizliğidir.

Serotonin hormonuna mutluluk hormonu denir ama bence ona bu kadar büyük bir sorumluluğu vermek doğru değildir. Mutluluk duygusunu yaşamanızı sağladığı doğrudur ama mutlu olma faktöründe hayat kalitesi ve başka hormonların etkisini de göz ardı etmemek gerekir.

Peki ne yapıyor Lustral ?

Lustral ilacının içeriğinde bulunan sertralin etken maddesi serotonin hormonunun aktif kalma süresini uzatıyor. Serotonin hormonu sadece mutluluğa giden yolda söz sahibi değil, aynı zamanda kaygı düşüncelerini de perdeliyor.

Hastanın fiziksel aktivitelerini de artırıyor.

Lustral kullandıktan sonra kaygı, mutsuzluk, öfke, panik, üzüntü içerikli düşünceler beyinde daha az yer buluyor, bunlara giden kısa yollar tıkanıyor.

Lustral mucizesi diye bahsedilen budur. Bu durumu gerçek bir değişime ve mucizeye dönüştürmek ise hastanın kendi elindedir.

Psikolojik sorunların temelinde hastanın yaşam kalitesinin düşüklüğü ve tatmin yetersizliği yatmaktadır. Lustral kullanımı hastanın beyninde bazı olumlu etkiler yaratsa da asıl tedavi, hastanın yaşam kalitesinin düzelmesi ve bakış açısının iyileştirilmesi ile olmaktadır.

Bu konuda tüm psikologların verdiği tavsiyeyi ben de verebilirim:

Maneviyata yönelin!

İnsanların hayatlarına olumlu dokunuşlar yapın. Üretkenliğin ve iyiliğin, iyi düşüncelerin verdiği mutluluğa talip olun. Tüketerek değil üreterek, yakınarak değil şükrederek geçirin zamanınızı. İşte o zaman asıl mucizeyi siz gerçekleştirmiş olursunuz.

10 yıldır lustral kullanıyorum diyenler boşuna demiyorlar.

Yorum yapın