Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri ve Trendleri

Photo of author

By Bilgio.Net

Şüphesiz her yıl yeni dekorasyon trendleri, renkleri ve akımlarıyla evler değişim rüzgarına girer. Ancak hayatında çok da fazla hareketi sevmeyenler, her yıl trendleri takip etmek istemeyenler genel olarak her yıl kullanabileceği renkleri kullanmak isterler. Bunların başında da koltuklar gelmektedir. Biz de bu nedenle makalemizde modası geçmeyen koltuk renkleri hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Bilinmelidir ki bazı renkler her yıl modadır. Sahiplerine çok da fazla sorun çıkarmazlar. İki üç yıl sonra evde garip bir renkmiş gibi durmazlar. Her yılın en çok tutulan renkleri arasına bir şekilde girerler. Bunları şu şekilde sıralamamız mümkün.

Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri

Sütlü Kahve veya Taba Rengi

Kahverenginin her tonu dekorasyonda genellikle sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle sütlü kahve sadece  koltuk renklerinde değil mutfak dolaplarında, parke renklerinde, yatak odası takımlarında fazlasıyla kullanılmaktadır. Hayatımızın içine böylesine girmiş bir renk şüphesiz her dönemin moda renkleri arasındadır diyebiliriz. Taba rengi ise onun kadar popüler olmamakla beraber özellikle chester koltuk takımı modellerinde sıkça kullanılmaktadır. Eğer koltuk seçiminizde chester koltukları tercih edecekseniz seçimizini taba renginden yana kullanabilirsiniz.

Gri Renk

Gri özellikle bir çok renkle uyumlu olması, modernliği simgelemesi nedeni ile çok sık kullanılan koltuk renkleri arasındadır. Öyle ki halıdan, berjere, perdeden, parkeye kadar en fazla uyumun sağlandığı renkler arasında yer alır diyebiliriz.

Pudra Rengi

Şüphesiz modası geçmeyen koltuk renklerini sayarken pudra rengini atlayamayız. Özellikle bu rengi daha çok yeni evlenecek olanlar tercih etmektedir. Koltuk renginde olmasa dahi evin bir noktasında bu renkle karşılaşmanız kuvvetle muhtemeldir.

Açık Mavi – Mint Yeşili Renkleri

Bu renkleri birlikte saymamızın nedeni soft yapıya sahip olmasıdır diyebiliriz. Soft renkler özellikle küçük oda dekorasyonlarının olmazsa olmazıdır. Günüzümde daire yapılarının da git gide küçülmesi nedeni ile bu renkler bırakın modasının geçmesini her yıl daha fazla değer kazanmaktadır.

Makalemizde modası geçmeyen koltuk renkleri hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Günden güne değişen  dekorasyon anlayışının zıddına bu renkler her zaman moda ve trend renkler arasında olacaktır.

 

Yorum yapın