Etkili Instagram Hikayeleri Oluşturma Rehberi (Keşfet Garantili)

Photo of author

By Bilgio.Net

Instagram sosyal medya uygulamaları arasında yıllardır en çok kullanım süresine sahip olanlardan birisidir. Uygulamanın ilk ortaya çıkış zamanlarında kullanım şekilleri fotoğraf ve kısa videolar yüklemekle kısıtlı olsa da günümüzde birçok yeniliği içeriğinde barındırmaktadır. Getirdiği yenilikler, internet kullanımının artması ile birlikte kullanıcı kitlesi de giderek artmaktadır.

Instagram kullanıcı profillerinin bu denli fazla sayıya sahip olması aynı zamanda kullanım süresinin gün içinde saatleri alması markaların dikkatini çekmiştir. Ünlü birçok marka ya da işletme kişilere ulaşabilmek adına artık televizyonları değil, sosyal medya hesaplarını çekmektedir. Marka ile yapılan iş birliklerinden ciddi paralar kazanılabilmektedir. Eğer siz de para kazanma yolunu bu şekilde elde etmek isterseniz bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bunlardan birisi de Instagram hikayeleridir. Gelin hikayelerinizi nasıl etkili oluşturabileceğinizi inceleyelim.

Instagram Hikayeleri ile Para Kazanmak ve Geniş Kitleye Ulaşmanın Yolu

Kullanıcıların hikayeleri etkili kullanma sebebi farklı sebeplerden kaynaklanabilmektedir. Bunlardan ilki, sahip olunan takipçi listesine göre farklı olmak ve gösterişli olmaktadır. Hikâyede yapılacak görsel değişiklikler ya da yazım stili bunun için yeterli olacaktır. Ancak hedeflenen durum para kazanmak üzerineyse hikayelerinizi oluştururken daha dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde markaların dikkatini çekemez, daha geniş bir kitleye ulaşamazsınız.

1-      Doğal Görsel Efektlerden Yararlanın

Hedeflediğiniz kitleye ulaşmanın yolu doğal olmaktan geçecektir. Instagram ya da fotoğraf düzenleme uygulamaları sizlere milyonlarca efekt sunsa da doğallıktan yana olmanız kullanıcıların hoşuna gidecektir. Fazla görsel efekt, sizi siz olmaktan çıkaracağı gibi eğer tanıtacağınız bir marka ürünü varsa bunun da gerçekçi durmamasına sebep olacaktır.

Markaların sizinle çalışmak isteme sebebi kuşkusuz satış elde etmek, marka ismini duydurmaktan geçer. Eğer ürünü doğru tanıtamaz, aşırıya kaçan görsel efektler kullanırsanız takipçilerinizi elde tutmakta zorlanırsınız. Bu durumda görüntülenme sayılarınız düşer ve yeni gelebilecek fırsatları da değerlendiremezsiniz.

2-      Gün İçinde Hikâye Kotanızı Oluşturun

Kişiler uygulama içerisinde keyifli bir zaman geçirmek ister. Unutmayın ki ne kadar fazla hikâye paylaşırsanız bu insanların o kadar eğleneceği anlamına gelmez. Aksine takipçileriniz hızlı hızlı hikayelerinizi geçer ve izlemez bile. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına günde kendinize hikâye kotası oluşturun. Genel olarak 5 paylaşım yeterli olacaktır.

3-      Instatakipci.com’dan Hikâye Görüntüleme Satın Alın

Hikâye görüntülenme sayısı anlaşılacak markalar için oldukça önemlidir. Markalar, tanıtım aşamasına geçmek için profillerin gerek gönderi gerekse hikâye izlenmelerine dikkat eder. Anlaşma öncesi sizden bunun kanıtını dahi isteyebilir. Bu yüzden oluşturacağınız profilin gerçekçi bir şekilde oluşturulması gerekir. Türk ya da bot takipçiler alarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Aynı zamanda hikayelerinizin görüntülenmesini de genişletebilirsiniz.

  • Hikâye görüntülenme,
  • Takipçi sayısı,
  • Gönderi beğenme,
  • Video izleme,
  • Reels videolarını Keşfet’e çıkarma gibi paketler sunduğunu fark edeceksiniz.

Instagram’dan gelir elde etmek isteyen, daha fazla geniş bir kitleye hitap etmek isteyenlerin aradığı tüm fırsatlar site içerisinde uygun fiyatlarla bulunur.

4-      Hikâyelerde Aynı Renk Tonlarını Kullanın

Paylaşım yapılacak hikâyenin estetik durması ve beğeni elde etmesi için renk tonlarına dikkat edilmesi gerekir. Aşırı renkli bir paylaşım kullanıcı kitlesinin gözünü yoracaktır. Aşırıya kaçan bu paylaşım noktasından uzaklaşarak aynı renk tonları üzerinden gitmek, sizlere yardımcı olacaktır. Aynı renk tonlarını paylaşırken elbette iç karartan, bohem tarzda olunmamalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken başlıca unsur renk uyumudur.

5-      Fotoğraflarınızda Farklı Yazı Stillerini Kullanın

En basit bir günaydın fotoğrafını dahi mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Hikâyelerinizi daha izlenebilir ve güzel kılabilmek için yararlanmanız gereken ilk unsur yazı stilleridir. Yazı stillerini farklı ayarlayarak estetik gir görünüm elde edebilirsiniz. Örneğin, Good Morning yazarken G harfini büyük yazıp devamındaki harfleri uyumlu olabilecek şekilde küçük boyutlarda ayarlayabilirsiniz. Hatta ‘o’ harflerini temsilen güneş etiketi bile kullanabilirsiniz.

6-      Şarkı ile Destekleyin

Yüksek sayıda izlenme oluşturabilmek için gönderinize gelecek kişinin ilk saniyelerde dikkatini çekmeniz gerekiyor. Bu durum için Instagram’ın en etkili silahı şarkı paylaşımları olmaktadır. Canlı müzik bölümünden fotoğrafınız ile alakalı olan bir şarkıyı arka plana eklemeniz yeterli olacaktır. Böylece sırf şarkıyı merak edenler dahi hikâyenizde daha fazla vakit geçirecek ve izleyecektir.

Yorum yapın