Modüler su deposu çeşitleri

Photo of author

By Bilgio.Net

Şebeke suyundan verimli şeklide istifade edilemeyen bölgelerde içme suyu su depoları üzerinden sağlanmaktadır. Günümüzde su depolarının “modüler” modelleri popüler hale gelmiş olup birkaç çeşidi bulunmaktadır.

Modüler su depolarında aranan şartların başında sonradan sızdırma, paslanma yapmaması, koku ve mikrop yapmaması gibi kriterler gelmektedir.

Daha sonradan sorun yaşamamak için modüler su deposu satın alınacak firmanın yasal prosedürde hizmet vermesi ve garantili iş yapması gerekmektedir.

Modüler su deposu alanında faaliyet veren sektör öncülerinden PHP MEKANİK firmasından edindiğimiz bilgilere modüler su deposu çeşitleri aşağıdadır:

Modüler su deposu çeşitleri

Modüler su depoları klasik su depolarından farklı olarak cıvatalı konstrüksiyonlardan oluşmaktadır. Modüler su deposu parçaları yüksek teknoloji ile üretilir ve bu parçalar deponun kurulacağı yerde birleştirilir.

Modüler su deposunun küçük parçalardan oluşması nakliye konusunda kolaylık sağlamaktadır. Bununla birlikte sonradan sızdırma problemi olmaması için parçaların contalarla birleştirilmesinde kaliteli bir işçilik gerektirmektedir.

Prizmatik modüler paslanmaz ve galvaniz su deposu

Bu tip modüler su depolarının karakteristik özelliği, paslanmaz ve galvaniz özellikli metallerden imal edilmesi ve kurulum yapılacak alana parçalar şeklinde nakliye edilerek, prizma şeklinde su deposunun kurulmasıdır.

GRP modüler su deposu

Bu tip modüler su depoları GRP (Glass Rainforced Polyester) teknolojisi ile üretilen termo polyester, cam elyaf ve dolgu malzemeleri kullanılarak yüksek basınçla presleme yöntemiyle üretilmektedir.

GRP modüler su depoları cam takviyeli polyester ürünler olup uzun ömürlü, dayanıklı ve hijyenik depolardır.

Termostat kaplama modüler su deposu

Termostat kaplama modüler su depoları korozyona dayanıklı olmalarıyla bilinirler. Kuyu suyu deposu, havuz denge deposu ve asitli su deposu gibi amaçlarla üretilmekte olup galvanizli modüler su depolarından daha uzun ömürlü ürünlerdir.

Silindirik kaynaklı paslanmaz su deposu

Genelde zeytinyağı, içme suyu ve kozmetik ürünlerin depolanmasında kullanılan silindirik kaynaklı paslanmaz su depoları bakteri ve mantar oluşumunu engelleyen, paslanmaya dayanıklı ürünlerdir.

Silindirik kaynaklı paslanmaz su depoları ekonomik olduğu kadar bakım gerektirmeden uzun süre kullanılabilmeleri ile de bilinirler.

Modüler su deposu ölçüleri

Modüler su depoları  1080x1080mm ölçülerinde imal edilmektedir. Bu nedenle kurulacak modüler su depoları bu ölçülerin katlarında kurulmaktadır.

Ayrıca 540x1080mm ölçülerinde yarım panel üretimi de yapılmaktadır.

Modüler su depolarının avantajları

Modüler su depolarının parçaları CNC tezgahında yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmekte olup aşağıdaki avantajları ile öne çıkmaktadır:

Nakliye kolaylığı bulunmakta olup istenilen her yere parçalar kolaylıkla taşınabilmekte ve kurulum yapılabilmektedir.

Modüler su depoları hijyenik olmaları ile bilirler. İçme suyunda hijyenin önemi büyüktür. Ayrıca su deposunun bu özelliğini uzun süre koruması gerekir. Modüler su depoları küf, bakteri, mantar üremesi konusunda klasik depolardan avantajlıdır.

Modüler su depolarının paslanmama özelliği diğer bir tercih sebebidir. Bilindiği üzere paslanma hem su kalitesini bozmakta hem de deponun sızdırmazlığını etkilemektedir.

Modüler su deposu fiyatları

Modüler su deposu fiyatları dört ana bileşen üzerinden hesaplanmaktadır.

Birincisi hangi tip modüler su deposu tercih edilecek ?

İkincisi modüler su deposu hangi ebatlarda kullanılacak ?

Üçüncüsü modüler su deposu imalat bedeline eklenecek imalat ücretidir.

Dördüncüsü modüler su deposu kurulumu için gereken işçilik ücretidir.

Modüler su deposu fiyatları hakkında bilgi almak için phmekanik.com/moduler-su-depolari/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın