Mustela Pişik Kremi Nedir?

Mustela pişik kremi pişik sonucu tahriş olan cildin iyileşmesine yardımcı olan bir kremdir. İçeriği çinko oksitler pişik oluşumuna neden olan virüslere bariyer olur. İdrar ve dışkının cildi tahriş etmesini engeller.

Bebeğin cildini dış etkenlerden korur. İçersinde bulunan F ve B5 vitaminler pişik oluşumu önler. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Cildi yumuşatan krem cildin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Kokusu güzel olan krem bebeğinizin de hoşuna gidecektir. Mustela pişik kremi dermatoloji testlerinden başarı ile çıkmış bir pişik kremidir. Pişik kremi 100 mililitre tüpler içinde satılır.

Mustela Pişik Krem İçeriğinde Neler Var?

Mustela pişik kreminin içinde paraben, phthalate, phenoxyethanol bulunmaz. Kremin içinde avokda perseose bulunur. Bu da cildi rahatlatır. İçerdiği alkasya oxeoline ile cildi korur. İçindeki ayçiçeği yağı distilatı cildi destekler. İçerdiği çinko asit ile cilde kalkan olur.

Mustela Pişik Kremi Nasıl Kullanılır?

Bebek bezi değiştirirken bebeğin cildini iyi temizleyip kurulayın. Pişik kremi kalın bir koruyucu tabaka oluşacak şekilde sürülür. Pişik kremini sürdükten sonra bebeğin altını bezleyin. Pişik kremini bebek doğduktan sonra kullanmaya başlayın. Bebek cildi özellikle 0-2 yaş dönemlerinde çok hassastır.

Gelişimini tam tamamlamayan cilt dış etkenlere karşı açık ve hassastır. Cilt idrar ve dışkıya maruz kaldıkça cildin koruyucu tabakası hasar görmeye başlar. Mustela pişik kremi bu aşamada devreye girerek cilde koruyucu tabaka inşa eder. Pişikleri önler ve bebeklerin rahat etmesini sağlar. Mustela pişik kremini tüm cilt tiplerinde kullanabilirsiniz. Alerjik reaksiyonları indirmeyen bir içeriğe sahiptir. Hassas ciltlerde yüksek verim alabilirsiniz. Parfüm ve koruyucu içermez.  Krem büyük oranda doğal bir üründür.

Pişik Kremi Yüze Sürülür mü?

Pişik kremi yüze sürülürmü sorusu ilginç bir soru olup bu soru kullanıcılar tarafından çok sık sorulmuştur. Pişik kreminin yüze sürülmesinde sakıncalı bir durum yoktur. Cildi kuru tutmak ve cilde bakım yapmak isteyenler Mustela pişik kremini kullanabilir. (Uzman tavsiyesi değildir)

Ergenlik döneminde sivilce oluşumunu engelleyen, cildi nemli tutan Mustela pişik kreminin yüz bölgesinde kullanılabilir. Pişik kremini kullanırken ağza ve burna gitmemesi için özen göstermelisiniz. Göze kaçması durumunda göz bol su ile temizce yıkanmalıdır.

Mustela Pişik Kremi Kullanıcı Yorumları

Mustela pişik kremi kullanan kişilerden çok güzel dönütler alınmaktadır. Pişik kreminin herhangi bir yan etkisi olmadığı, ürünün ergenlik sivilcelerini giderdiği, cildi nemli tuttuğu, yaşlanmayı geciktirdiği söylenmektedir. Ürünü kullanıp da şimdiye kadar olumsuz bir şikayet yapılmamıştır.

Kullanıcılar özellikle siyah noktaların giderilmesinde pişik kreminin etkili olduğunu söylemektedir. Kremi kullanan anneler bebeklerde oluşmuş pişiklerin kısa sürede iyileştiğini söylemektedir. Kremin bir de koruyucu yönü vardır. Kremi alt temizleme işini yaptıktan sonra düzenli olarak kullanıldığı zaman pişik oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Kullanıcılar üründen şimdiye kadar herhangi bir zarar görmemiştir.

Pişik kreminin hametan pişik kremi gibi çok etkili olduğu söylenmektedir. Bacak arasında ortaya çıkan tahrişlerin Mustela pişik kremi ile kısa sürede giderildiği söylenmektedir. Mustela pişik kremini tüm eczanelerde kolayca temin edebilirsiniz. Pişik kremini kullanmadan önce mutlaka uzman hekimin görüşünü almak gerekir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here