Desitin pişik kremi yüze sürülür mü

Photo of author

By Bilgio.Net

Pişik Kremi Yüze Sürülür mü

Desitin bir pişik kremidir. Ciltte pişik sonucu ortaya çıkan tahrişleri gidermek için kullanılır. Cildin güzel görünmesi için Destin pişik kremini yüzüne sürmek isteyenler için uzmanlar yüze sürülmesinde bir sakınca görmemektedir. Cildin pürüzsüz ve güzel görmesini sağla mı? O konuda net bir şeyler söylemeyen uzmanlar bu kremin cilde sürüldüğünde herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmeyeceğini açıklamaktadır.

Ergenlik yaşını tamamlayan ve sivilcelerinden kurtulmak isteyen kişiler pişik kremi ile bu sıkıntılarından kurtulmak için destin pişik kremini yüzüne sürebilir. Ergenlik sivilcelerinin giderilmesinde etkili bir kremdir. Yüzde oluşan yara ve çizikleri kapatır. Yüzün nemlenmesini sağlar cilt kuruluğunu giderir. Bu açıdan pişik kremi yüze sürülür. Pişik kremleri cildi nemli tutar. Cilt kremi olarak da kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Desitin Pişik Kremi Nerelerde Kullanılır?

Desitin kremi bebeklerde çok sık görülen pişik sorununu çözmede kullanılan bir krem türüdür. Pişik bebeklerin yaşam kalitesini düşürür ve huysuzlaştırır. Pişik sonucunda bebeğin cildinde ciddi tahrişler meydana gelir.

Bu tahrişler bebekte ciddi ağrılara ve acılara neden olur. Pişik oluşan bölgeye destin pişik kremi sürüldüğünde ciltte meydana gelen tahrişler kısa sürede düzelir. Dünya genelinde çok yaygın olarak kullanılan bir pişik kremidir. Pişik dışında cildi nemlendirme ve cilt kuruluğunu önlemede çok etkilidir. Sivilce ve akne tedavisinde de kullanılan pişik kreminin cilde herhangi bir yan etkisi yoktur.

Destin Pişik Kreminin Faydaları Nelerdir?

Pişiklerin iyileşme sürecini hızlandırır. Destin pişik kremi birçok alanda fayda sağlayan bir kremdir. Bebeğinizin günlük bakımını sağlar. Oldukça kullanılışlı bir cilt ürünüdür. Kirlenen bezin değiştirilmesinden sonra cildin temizlenmesinde etkilidir. Cilt iyice temizlendikten sonra kullanılması gerekir. Cilt kuruduktan sonra krem masaj yaparak hafif parmak hareketi ile kullanılır. Bebeğinizin rahat bir uyku çekmesini sağlar.

Desitin Pişik Kremi İçeriğinde Neler Var?

Destin pişik kremi içerisinde yüksek oranda çinko asit bulunur. Çinko asit oranı % 40’tır. Çinko asit dışında beyaz bal mumu, beyaz vazelin, e vitamini, mineral yağı, metilbaraben, barbadensis yaprak suyu, sarısabır, sodyum borat, distile su,  sorbitan sesquioleate, parfüm, siklomethikone, dimethikone bulunur.

Destin Pişik Kremini Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Pişik kremini düzenli olarak kullanmalısınız. Kremi çocukların ulaşamayacağı noktalarda muhafaza etmelisiniz. Pişik kremini kullanacağınız bölgenin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Pişik kremini cilde masaj yaparak kullanın. Cilde ince bir tabaka halinde sürün. Pişik kremini cildin emmesini sağlayın. Cilt üzerinde bırakmak, emilmeden kalın kütle halinde bırakmak doğru değildir. Herhangi bir yan etki gördüğünüz zaman mutlaka uzman doktora danışın. Pişik kremini düzenli olarak bebeklerin altı değiştirildikten sonra sürebilirsiniz. Pişik yoksa günde 1 defa kullanılması yeterlidir. Pişik olması durumunda bebeğin altı her değiştiğinde düzenli olarak kullanmak gerekir.

Destin Pişik Kremi Kullanıcı Yorumları

Destin pişik kremini kullanan anneler kısa sürede pişik sorununun ortadan kalktığını belirtmektedir. Kremle ilgili herhangi bir olumsuz şikâyet henüz ulaşmadı. Kremin kısa sürede pişik sorununu ortadan kaldırdığı belirtilmektedir. Ürünün etkili olması için kullanımının düzenli olması gerektiği söyleniyor. Pişik kreminin ciltteki kuruluğu kısa sürede giderdiği söyleniyor. Bebek bakımı konusunda en çok tercih edilen destin pişik kremini tüm annelere tavsiye ediyoruz.

Yorum yapın