NAC-C 900 kullanıcı yorumları

Photo of author

By Bilgio.Net

Geçenlerde influenza olduğumda OSEFLU ile birlikte NAC-C 900 kullanmıştım. Bu makalede NAC-C 900 hakkındaki yorumlarımı paylaşacağım.

NAC-C 900 efervesan tabletin iki tane etken maddesi bulunuyor:

  • Asetilsistein
  • C vitamini (Askorbik asit)

NAC-C 900 kullanıcı yorumları

Bu ilacı daha önce kullanmış biri olarak ilaç hakkında kısa ve öz bilgiler vermeye çalışacağım:

İnfluenza olduğum zaman aile hekimi diğer bir çok ilaçla birlikte NAC-C 900 reçete etmişti. İlacı kullanmadan önce ilk olarak ilacın kullanma talimatını okudum ve ne işe yaradığını anlamaya çalıştım.

İçerdiği C vitamini hasta olduğumuz zaman çabuk toparlanmamızı sağlıyor. Bazen kendimi kırgın hissettiğim zamanlarda multivitamin kullanıyorum ve hastalık teğet geçiyor.

NAC-C 900 tat olarak eski zamanlarda kullandığımız pastillere benziyor. Çok kötü bir tadı yok. Yoğun olarak C vitamini içerdiği için hastalıklarda kolay toparlanmayı sağlıyor.

Grip virüsünü öldüren bir ilaç olmadığı için vücudu güçlendirerek daha hızlı iyileşebiliyorsunuz. Ben NAC-C 900 kullandığım zaman etkisini gördüm. Hatta diğer ilaçlara göre en hızlı etki edenin bu ilaç olduğunu söyleyebilirim.

NAC C balgam söker mi?

NAC-C 900 ilacını içerdiği asetilsistein maddesi balgam söktürücü bir madde. Grip olduğum zaman ciddi buurn tıkanıklığım olmuştu. NAC-C 900 balgamı cıvıklaştırarak burun akıntısı yaptı. Burun akıntısı benim için hoş olmadı ama burun tıkanıklığı da iyi bir şey değil.

NAC-C 900 balgamı tamamen söküp temizlemiyor, sadece sulandırıyor ve bu sebeple burun tıkanıklığının açılmasına “biraz” yardımcı oluyor.

NAC öksürüğü keser mi?

NAC-C 900 kullandıktan sonra hafif bir öksürük oldu ama başka ilaçlar da kullanıyordum, bu ilaçla mı ilgili bilemedim. NAC öksürüğü kesmiyor, öksürüğe bir etkisi yok gibi.

NAC 900 karaciğere iyi gelir mi?

İlacı karaciğere fayda veya zararı olacak kadar bir müddetle kullanmadım. Bence ilacı karaciğerle bir alakası yok.

NAC balgam söktürücü kaç gün kullanılır?

Doktor bu ilacı OSEFLU ile vermişti. Kullanım süresi 5 gün. OSEFLU ile birlikte kullandım ve birlikte kestim.

NAC gece içilir mi?

NAC günde bir kere kullanılır.  Akşam, gece veya gündüz önemli değil, istenilen bir vakitte içilebiliyor.

Yorum yapın