Okeanos Romence Türkçe Çeviri

Photo of author

By Bilgio.Net

Romence, Romanya’da kullanılan resmi dildir. Türkçede Rumence olarak da kullanılır. Romence çeviri ise Rumence kaynak dilinden farklı hedef dillere yapılan tercüme hizmetidir. Türkiye’nin Romanya ile tarihsel ilişkileri sebebiyle, Romence Türkçe çeviri gereksinim duyulan bir alandır.

Türkiye ile Romanya ilişkileri hem tarihsel hem kültürel birlikteliğe sahiptir. Romanya’da 30 binin üzerinde Türk yaşar. Ayrıca, yapılan iş birlikleri çerçevesinde iki ülke arasında farklı nedenlerle yapılan seyahatler de artmaktadır. Bu ilişkilerin hepsi çeviri hizmetinin kullanılmasını gerektirir.

Romence Türkçe Çeviri

Romence, çok eski tarihe sahip bir dildir. Latince kökenlidir. Latinceden türetilen diğer diller ile karşılaştırıldığında daha az değişime uğramıştır. Dünya üzerinde 30 milyona yakın bir nüfusun Romence kullandığı bilinmektedir. Rumence alfabe 31 sesten oluşur.

Romence Türkçe çeviri hizmetinin en çok ihtiyaç duyulduğu alanlar siyasi süreçler ve ticari ilişkilerdir. Siyasi süreçler genel olarak devletler arası ilişkiye bağlı olması sebebi ile resmi tercüme hizmeti alınır. Ticari alanda ise hem bireysel hem kurumsal ilişkiler ön plana çıkar. Ticari sözleşmeler, patent dosyaları, kullanım kılavuzları, etiketler, ürünlerin tanıtım metinleri, şirketlerin internet siteleri çevrilmesi gereken metinler arasındadır.

Romanya ile ilişkiler denildiğinde akla gelen en önemli alanlardan gibi turizmdir. Türkiye Romanya’dan çok sayıda turisti ağırlar. Bu doğrultuda, turizm sektöründe faaliyet gösteren şirketler yoğun olarak Romence çeviri gereksinimi duyar. Ayrıca, turistlerin Türkiye’ye girişlerde ihtiyaç duyduğu belgelerin de tercüme edilmesi gerekir.

Romence Çeviri Hizmeti

Tercüme büroları, bir dilden başka bir dile metin ya da sözlü ifadelerin çevrilmesi işini yapan şirketlerdir. Bu şirketler aynı zamanda deşifre, online çeviri gibi farklı hizmetler de sunabilir. Romence Türkçe çeviri ihtiyacını da tercüme büroları sağlayabilir. Gündelik kullanımlarda son dönemde gelişe online araçların desteği alınabilse de resmi ve ticari alanlarda bürolardan destek alınması önerilir.

Çeviri talepleriniz ve  hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya  0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yapın