Plates Form Çayı zayıflatır mı?

Photo of author

By Bilgio.Net

Kilo vermenin temel ilkesi harcanan kalori miktarını, alınan kalori miktarının üzerine çıkarmaktır. Orta yaş ve üzeri kişiler, genç yaşlardaki beslenme düzenine devam ederlerse zamanla kilo alacaklardır.

Bunun sebebi yaş ilerledikçe metabolizmanın yavaşlaması ve fiziksel aktivitenin azalmasıdır. Yaşa bağlı kilo alımının en önemli çaresi günlük tüketilen besin miktarının yıldan yıla azaltılmasıdır.

Ancak çoğu kişide alınan günlük kalori miktarını azaltmak dahi kilo vermede yeterli etkiye sebep olmamaktadır. Çünkü daha az kalori alındıkça, vücut metabolizması buna önlem olarak yavaşlamakta ve daha az kalori harcanmaktadır.

Dolayısıyla sağlıklı kilo verebilmek için günlük kalori alımının sınırlandırılmasının yanında metabolizmanın yavaşlamasının da önüne geçilmesi gerekmektedir.

Diyet nedeniyle yavaşlayan metabolizmanın hızlandırması ve vücudun yağ yakma sisteminin etkin bir şekilde çalıştırılması için günlük düzenli egzersizin yanında form çaylarının da içilmesi tavsiye edilmektedir.

Form çayı nedir ?

Form çayı tek bir bitkiden oluşabildiği gibi birkaç bitkinin karışımıyla da oluşabilir. Genel olarak diyet ve spor yapanların sağlıklı kilo vermesini sağlamak için zayıflamayı destekleyici çaylara form çayı denir.

Hekimhan firması hakkında

Hekimhan firması bitkisel çaylar, macunlar, pekmezler, soğuk press ve uçucu yağlar, toz ekstraktlar, sıvı ekstraktlar konusunda 200 den fazla ürün çeşidine sahip 25 yıllık bir firmadır.

Adres: Teomanpaşa Mah. Yeşil ırmak cd. Mısır Çarşısı No: F/2 Kepez – Antalya

Telefon:0(850) 532 5107

Mail:info@hekimhanbitkisel.com

Hekimhan ürünleri hakkında yukarıda verilen telefon ve mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

Plates form çayı içeriği

Plates form çayı Hekimhan firmasının bir ürünüdür. İçerisinde 45 adet süzen poşet bulunan ürün piyasada 20 TL den satılmaktadır.

Plates form çayının içindeki bitkiler ve özellikleri:

Acı çehre:Tatlı isteğini azaltır, tokluk hissi verir, yağ yakmayı hızlandırır.

Chia tohumu: Lif, omega-3 yağları, protein, vitaminler ve minerallerce zengindir, antioksidan özelliği vardır ve metbolizmayı hızlandırır.

Kinoa:Tam proteinli bir besin olup tok tutar.

Lisyum (Gojiberry): Diğer adı kurt üzümüdür.Polisakkaritler ve güçlü antioksidanlar içerir. Yüksek tansiyona ve kolesterole iyi gelir, vücuttaki yağ oranını azaltır.

Biberiye:Kafuru, sineol, kamfen, pinen, borneol ve bornilasetat içerir. Hazımsızlığa ve ağrılara iyi gelir.

Papatya:Uykusuzluğa ve sindirim problemlerine iyi gelmektedir.
Açlık otu: Metabolizmayı ve bağırsak hareketlerini hızlandırır, kilo verdirir.

Kiraz sapı:İdrar söktürücü, ödem attırıcı özellikleri vardır.

At kuyruğu:İltihap giderici, ödem çözücü etkilere sahiptir.

Mısır püskülü: C ve K vitamini, potasyum ve antioksidan içerir,zararlı serbest radikallerin vücutta ilerlemesini önler.

Plates Form Çayı zayıflatır mı?

Hekimhan Plates Form Çayı ürünün paketinde “Doğal karışık bitki çayı” ifadesi yer almaktadır. Bir zayıflama ürünü olduğu belirtilmemiştir.

Genel olarak form çayları tek başlarına “zayıflatıcı” etkileri olan çaylar değildir. Diyet ve spor yapan kişilerde bunlara ilave olarak form çayı içilirse, düzenli içilen form çayı metabolizmanın hızlanmasına, ödemin atılmasına, ağrıların azaltılmasına, vücuda gerekli vitamin, mineral ve elektrolitlerin alınmasına bir miktar katkıda bulunur.

Dolayısıyla Plates Form Çayı‘nın zayıflamaya etkisi düşüktür. Bununla birlikte faydasızdır denilemez, sağlığa ve zayıflamaya az da olsa katkı sunacaktır.

Plates Form Çayı nasıl kullanılır ?

Sabahleyin kahvaltından önce;

Klorsuz suyu çaydanlığa koyun ve kaynatın, kaynamaya başlayınca bir adet süzen poşet atınız. 8-10 dakika çaydanlığın altını kısarak kaynatınız. Demlenince içiniz.

Eğer sabah aç karnına içerseniz etkisi daha yüksek olacaktır. Bununla birlikte bazı kişilere tadı ve kokusu kötü gelebilir, mide bulantısı yapabilir. Bu tür sorunlar olursa aç değil tok iken tüketiniz.

Yorum yapın