Reynmen ne demek

Photo of author

By Bilgio.Net

Sosyal medya kısa sürede popüler olmanın yollarını açıyor. Sadece 23 yaşında olan Reynmen bunun en güzel örneklerinden biri. Scorp ve İnstagramda milyonlarca takipçisi olan Reymen’in ne manaya geldiğini birçok kişi merak ediyor.

Öncelikle Reynmen kimdir, nasıl bu kadar hızlı meşhur olmuş bunlardan bahsedelim. Bu nickin sahibi Yusuf AKTAŞ olup 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Yaşıtları gibi sosyal medyaya meraklı olan Yusuf bu mecralarda Reymen takma adını kullanmaktadır.

Yusuf’u sosyal medyada öne çıkaran faktör basit komikliklerdir. Özellikle yanlış telaffuz ve şive üzerine diyalogların yaşandığı, yer yer küfür ve argo içeren ama izleyenlerin yüzlerini gülümseten paylaşımlar yapmaktadır.

Bu paylaşımlar basit bir kurgu ile hazırlanmıştır, anlamak için yüksek bir IQ gerektirmez ve samimi öğeler içerir. İşin aslı Yusuf Aktaş yani Reynmen insanları gülümsetecek yolu nokta atışı ile tespit etmiştir.

Reynmen’in insanları gülümsetme taktiklerinden birisi şive ve yanlış telaffuzdur. Kendine neden Reymen nickini seçtiğinin sırrı burada yatmaktadır.

Reynmen ne demek

Reynmen okunuşunu Rain Man filminden hatırlayanlar vardır. Oldukça beğenilen Rain Man filminin konusu şöyledir:

Raymond rolünü canlandıran Dustin Hoffman otistik ama hafızası kuvvetli birini oynamaktadır. Otistik olduğu için öz bakımını bile kendi başına yapamayan ve de kardeşi Charlie’ye (Tom Cruise) zarar verebileceği düşünülen Raymond çocukken akıl hastanesine yatırılır.

Raymond ömrünün önemli bir kısmını akıl hastanesinde geçirir. Raymond’un ailesi zengindir ve birgün iki kardeşin babaları ölür. Raymond’un vasisi akıl hastanesi olduğu için kardeşi Charlie milyon dolarlık servetin akıl hastanesi tarafından yönetilmesini istemez ve ağabeyi Raymond’u hastaneden kaçırır.

Raymond ve Charlie çocukluk döneminden beri birbirini görmemişlerdir. Çocukken Charlie ağabeyinin ismini doğru telaffuz edemez. Raymond’a ancak “Reynmen” diye seslenebilmektedir. (4-5 yaşlarında olduğu için). O tarihten beri görüşmedikleri için de Charlie’nin aklında ağabeyine “Reynmen” dediği kalmıştır.

İngilizcede “Reynmen” diye okunan şeyin yazılışı Rain Man’dır (Türkçe karşılığı yağmur adam) İki kardeşin yıllar sonra yeniden karşılaşması da yağmurlu bir günde olur. Filmin adı bu yüzden Rain Man’dır.

O filmde Dustin Hoffman süper bir oyunculuk çıkarmış ve 1989 yılında “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Oskar almıştır. O yıllar zaten Dustin Hoffman’ın zirvede olduğu ve karizması ile kamaştırdığı yıllardır.

Rain Man filminde Dustin Hoffman’a oldukça fazla dakika ayrılmıştır ve kişiliği çok dikkat çekicidir. Hafızası ile kumarda binlerde dolar kazanabilecek yeteneği vardır ama bir kilot için mızmızlık yapacak kadar zekası geridir. Kısacası değişik ve acayip bir karakterdir.

Yusuf AKTAŞ ile Reynmen ilişkisi

Yusuf AKTAŞ ile Yağmur Adam filmindeki Reymen arasında birçok benzerlik vardır. Mesela Reymen “Raymond” kelimesinin yanlış telaffuzudur. Yusuf AKTAŞ da şive ve kelimelerin gülünç telaffuzları üzerine videolar çekmektedir.

Filmdeki Reymen’in davranışları samimi ve doğaldır, insanı yüreğinden yakalar. Bizim Reynmen’in videoları da aşırı doğallık içerir. Maalesef o küfürler ve şiveler bizi gerçek hayatta da gülümsetiyor.

Filmdeki Reynmen gayet karizmatiktir, bizim Reymen de öyle.

Film’deki Reymen otistiktir ama sayıları aklında tutma ve tahmin etme yeteneği nedeniyle kumarhanede kısa sürede büyük paralar kazanmıştır. Bizim Reymen’in de parlak bir akademik kariyeri yoktur ama sahip olduğu bazı yetenekler sayesinde sosyal medyada kısa sürede fenomen olmuş, ciddi paralar kazanmaktadır.

“Reynmen ne demek” üzerine bir yorum

Yorum yapın