Ülkemizde hatta dünya üzerinde herkesin ortak kullandığı en yaygın ürünlerden biride cep telefonudur. Doğal olarak cep telefonuyla birliktede bir telefon hattı kullanmaktayız. Vodafone, Turkcell vs. gibi operatörlerde  genelde tarife yada paket üyeliği için sürekli teşvik edici reklam ve mesajlara mağdur kalırız ve tüm bunlara abone olmak oldukça kolaydır. Tek bir mesaj ile abone olabilmekteyiz fakat abonelikten çıkmak o kadarda kolay olmamaktadır.

Bugun size vodafone tarife iptali nasıl yapılır onu anlatacağız. Öncelikle eğer akıllı telefon kullanıyorsanız vodafonenin sürekli geliştirmeye devam ettiği Vodafone Yanımda uygulamasını telefonunuza indirip mesaj aracılığı ile şifrenizi alıp uygulamaya giriş yapınız ve uygulamadan sağ üst köşedeki menüyü açıp, menüden tarifem ve paketlerim seçeneğine tıklayarak paket değişikliği yapabilirsiniz.

Eğer vodafone yanımda ile işleminizi  yapamadıysanız 7000 Sesli Yanıt Servisi’ni ya da *7000#’i arayarak, Vodafone Müşteri Hizmetleri ve Vodafone Cep Merkezleri’nden iptal edebilirsiniz. Eğer tarifenizin adını biliyorsanız 7000‘e mesaj atarak da iptal işlemi yapabilirsiniz.

Bazı tarifeler belirli süre için geçerli olmasından dolayı siz istemeseniz de o zaman dilimi dolduğunda, eğer operatör o tarifeyi kullanmaya devam etmiyor ise otomatik olarak hattınıza tanımlı tarife değişebilmektedir. Eğer kontörlü bir hat kullanıyorsanız tarife değiştiremediğiniz taktirde, eski tarifenizin yenilenmemesi için tarife değişikliğini sağlayana kadar kontör yüklemeyiniz. Faturalı tarife kullanıyorsanız eğer fatura yenileme tarihi gelmeden tarife değişikliğini sağlayınız.

Tüm bunları denemenize rağmen tarife değişikliği yada iptali yapamıyorsanız eğer Vodafone Shoplara giderek tarife değişikliğinizi yapabilirsiniz. Tarife değişikliği yapabilmek için hat sahibinin kendisi gidip başvuru yapmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here