Samsung Galaxy A9 ekran değişimi fiyatı

Photo of author

By Bilgio.Net

Samsung A serisi; S serisinden sonra orta üst seviye olarak nitelendirilebilecek cihazlar arasında yer alıyor. Haliyle özellikleri de piyasada bulunan birçok telefona göre son derece üst seviyede kalıyor.

Samsung Galaxy A9 yani SM-A920F; oldukça büyük bir ekrana sahip. Hafıza özellikleri değişebiliyor ve 6 GB RAM özelliklerine sahip. Cihaz yeni dönem çıkan telefonlardan sadece tek hatlı olma özelliği ile geri planda kalıyor. CPU frekansı olarak ele alındığında cihaz 2.2 GHz frekansla dikkat çekiyor ve 4.5G desteği de mevcut.

A9 Ekran Değişimi Yapan Firmalar ve Ücretleri

Firma AdıÜcreti
Cep Hastanesi829 TL
GSM İletişim850 TL

 

Samsung Galaxy A9 Modelinin Donanım Özellikleri

Telefon orta üst bir model olsa da donanım özellikleri çok daha üst seviyede diyebiliriz.

  • Yolga setinin özellikleri Qualcomm Snapdragon 660
  • İşlemcisi Krygo 260 Quad – Core 2.2 GHz
  • İşlemci çekirdeği; 8’dir
  • ARMv8 – A işlemci mimarisi 64 – bit olarak tasarlanmıştır
  • RAM tipi oldukça iyi bir rem olan LPDDR4 ve çift kanaldır
  • Cihazın hafıza kartı desteği mevcuttur
  • Ekranı 6.3 inc olarak tasarlanmıştır
  • Android bir sisteme sahiptir ve Oreo yüklü olarak satılır
  • 2018 yılında piyasaya sürülmüştür
  • 24 MP kamera çözünürlüğüne sahip olan telefonun arkadaki 4 kamerasının da farklı MP ölçüleri vardır.

Samsung Galaxy A9 Ekran Değişimi ve Ön Cam Değişimi

Samsung Galaxy A9 ekran değişimi konusunda dikkatli olunması gereken modellerden birisidir. Samsung A9 ekran değişimi yaptıracak olanların; 162,5 mm ekran boyuna sahip ve 77 mm genişliğinde bir ekran araması gerekmektedir. Telefonun; cam bir ekranı ve metal bir gövdeye sahip. Bu nedenle orijinal bir ekran değişimi ya da A kalite bir ekran değişimi yapılması oldukça önemli.

Piyasada birçok ekran çeşidi mevcut. Çoğu ekran; Çin malı olduğu için plastik ve benzeri materyallerden oluşuyor bu durum ekranın dokunmatik özelliğinin verimini ve ekran özelliklerinin kalitesini düşürüyor.

Samsun Galaxy A9 ekran değişimi mutlaka orijinal ekranlarla ya da cam özellikli a kalite ekranlar ile değiştirilmelidir. Ekran özelliklerini bilmeyen kişiler tarafından da değişim yapılmamalıdır. Aksi halde telefonun ekran jakları zarar görebilir ve bu durum ana kart değişmeden telefonu kullanmanıza imkan vermeyecektir. Aynı zamanda ekranı takan kişinin bu konuda bilgili olması da son derece önemlidir. Orijinal ekranı alıp Samsung şubelerinde değişim yapabilir ya da uzman bir kişiye telefonun ekranını değiştirebilirsiniz.

Ekran doğru bir şekilde takılmadığı zaman; titremeler, yanıp sönme gibi sorunlar ve kısa süre içinde telefonun reset alması gibi durumlar ile karşılaşılır. Telefonunuzun yanmasına dahi neden olabilecek bu durum çoğu zaman kişiler tarafından anlaşılamamaktadır. Telefonunuzun ekranını değiştirdiğiniz zaman mutlaka telefonunuzu almalı ve bir süre telefon ekranının değişimini sağladığınız yerde telefonu açık tutarak; olağan halinde çalışıp çalışmadığına bakmalısınız. Bütün bu kontrollerden sonra Samsun Galaxy A9 ekran değişimi; doğru bir ekran, profesyonel şekilde yapıldıysa, telefon aynı performansta çalışmaya devam edecektir.

Yorum yapın