Samsung telefonlardaki Lütfen bu cihazın sahibinin hesaplarından birini kullanarak oturum açın sorunu çözümü

Photo of author

By Bilgio.Net

Telefon üreticileri ürünlerini üretirken size sunacağı faydayı düşünürken aynı zamanda da olası aksilikleri veya güvenlik sorunlarını da hesaplarlar. Örneğin telefonunuzu çaldırdınız. Telefonunuzu çalan kişi eposta ve bazı sitelerdeki otomatik girişleri kullanarak başınıza olmadık işler açabilir.

Telefonu çalan kişi eğer bu telefonu satacaksa veya kullanacaksa format atması gerekir. Çünkü mevcut haliyle kullandığı zaman oturumu kapattığında şifreyi bilmediği için açamaz, sizin şifrenizle bazı hesaplarınıza girmeye kalkışırsa ise adli açıdan cezası telefon çalmaya göre daha fazla olur.

Telefon üreticileri telefonun gerçek sahibini korumak için telefona format attıktan sonra veya telefon kilitlendikten sonra cihazı yeniden çalıştırmak için ilk sahibinin bilgilerini yeniden girmeyi şart koşmuşlardır. Bu sebebe binaen “Lütfen bu cihazın sahibinin hesaplarından birini kullanarak oturum açın” mesajı gelmektedir.

Bu güvenlik tedbiri bazen bazı nedenlerle telefonu fabrika ayarlarına döndürmek isteyen kullanıcıların başını ağrıtıyor. Eğer cihazın ilk hesap bilgilerini hatırlayamazsanız telefonu kullanamıyorsunuz.

Lütfen bu cihazın sahibinin hesaplarından birini kullanarak oturum açın sorunu çözümü

Bu mesaj sadece Samsung telefonlarda değil, Vestel, Lenovo ve Asus gibi diğer marka telefonlarda da görülmektedir.
Bu sorunun iki şekilde çözümü var.

Türklerin bulduğu çözüm:

Öncelikle telefonun şarjı az ise en az %60 olacak şekilde şarj ediniz.Telefonun pin kodunu giriniz. Telefon “Lütfen bu cihazın sahibinin hesaplarından birini kullanarak oturum açın” hatası nedeniyle kullanıma kapalı olacaktır ama başka bir telefondan kendi telefonunuzu arayınız.

Aramayı cevaplayıp çağrı ekle tuşuna basınız. Böylece tuş takımı aktif olacaktır. *#*#4636#*#* yazınız. Çıkan ekranda 3 tane menü olacak 2. Sıradakine giriniz. Daha sonra sol üstte yer alan “geri” tuşuna basarak ayarlara giriniz. Oradan da cihaz hakkında kısmına giriniz.

Derleme numarasına 7 kere basılarak geliştirici seçeneklerini aktif ediniz. Geliştirici seçeneklerinden OEM kilidini devre dışı bırakınız ve usb hata ayıklama modunu aktif ediniz. Cihazı fabrika ayarlarına döndürdükten sonra artık gmail hesabı sormayacaktır.

Hintlilerin bulduğu çözüm:

Bunun için öncelikle RealTerm 2.0 programını ve Samsung Andorid Driverı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Ara kabloyu telefon ve bilgisayara bağlayarak işe başlıyorsunuz.

Google RealTerm 2.0 ve Samsung Andorid Driver yazdığınızda ilgili indirme siteleri çıkacaktır. O yüzde bunları nereden bulacağım diye dert etmenize gerek yoktur.

İşlemlerin geri kalanını yapmak için aşağıdaki videoyu izleyiniz. Epey aşama var. Her birisinin açıklamasını ve resmini koymak yerine videoyu koymayı tercih ettim.

Videoda bir Hintli İngilizce olarak Lütfen bu cihazın sahibinin hesaplarından birini kullanarak oturum açın sorununun çözümünü tek tek nerelere basıldığını göstererek anlatıyor. Göstererek anlattığı için ne anlattığını anlamanıza gerek yok. Hint aksanı ile İngilizce konuştuğu için biraz İngilizce biliyorsanız çat pat ne dediğini anlayabilirsiniz. Çünkü akıcı değil kelimelerin üzerine basarak konuşuyor.

Yazı ve video umarım yardımcı olmuştur. Eğer cihazınızın garantisi var ise bunları denemeden önce servise gitmenizde fayda var. Bu işlemleri denerken cihazın garanti dışı kalmasına sebep olabilirsiniz.

“Samsung telefonlardaki Lütfen bu cihazın sahibinin hesaplarından birini kullanarak oturum açın sorunu çözümü” üzerine bir yorum

  1. Adamın dibisin demek isterdim ama sen adamın hammaddesisin. Kendime ait şahsi telefonumu günlerce açamadım. Allah bir değil bin kere razı olsun. Çok teşekkür ederim.

    Yanıtla

Yorum yapın