Cilt tonunu bir birim açmak veya koltuk altı ve genital bölgeyi beyazlatmak için bazı hanımların deriyi onaran yara kremlerinden istifade ettiği bilinmektedir. Hatta bu konuda deneyimlenmiş ve olumlu sonuç alındığı çok sayıda kişi tarafından bizzat görülmüş krem karışımları bulunmaktadır.

Silverdin krem koltuk altı kararmasına iyi gelir mi ?

Hanımların ortak sorunlarından birisi koltuk altı kararmasıdır. Kullanılan deodoranttan seçilen epilasyon yöntemine kadar bir çok sebep koltuk altı kararmasına sebep olabilmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken konu koltuk altı kararmasının hormonal nedenlerle olup olmadığıdır.

Eğer koltuk altı kararması hormonal nedenle ise bu asıl sorunun sadece bir işaretidir. Yani kişinin asıl endişelenmesi gereken şey koltuk altı kararmasından ziyade koltuk altı kararmasına hangi hastalığın sebep olduğudur.

Bu konuda ilk akla gelen husus şeker hastalığıdır. Şeker hastalığı belirtilerinden birisi de koltuk altı kararmasıdır. Eğer siz koltuk altı kararmasına sebep olan asıl hastalığı tedavi edersiniz koltuk altı kararması veya vajina kararması gibi bir sorunla uğraşmazsınız.

Silverdin yanıklar için kullanılan ve yaranın mikrop kapmasını önleyerek daha hızlı iyileşmesini sağlayan bir kremdir. Aynı zamanda acıyı azaltıcı bir etkisi vardır.

Silverdin kremde hücre yenilenmesini hızlandırma, deri pigmentlerinde değişiklik yapma gibi özellikler olmadığından koltuk altı kararmasına veya cilt beyazlatmaya bir faydası olmayacaktır.

Neden Silverdin’in koltuk altı kararmasına iyi geldiğini iddia edenler var ?

  • Çünkü insanların sağlığı ile oynamak çok kolay. Bir video çekiyorsunuz, ben yaptım oldu, siz de yapın cildiniz beyazlayacak, koltuk altlarınız eskisine göre bir ton açılacak diyorsunuz, mutlaka inananlar çıkıyor…
  • Çünkü çoğu kişi kullandığı ilacın kullanma talimatını hakkını vererek okumuyor..
  • Çünkü birçok kişide tıbba güvenme yerime duyduğuna inanma refleksi gelişmiş..

Silverdin kremin kullanma talimatına inceleyiniz;

Koltuk altı kararmasına iyi gelir yazıyor mu ?

Kullanım talimatını incelerseniz Silverdin kremin bir yanık kremi olduğunu, cilt beyazlatma ile hiç alakası olmadığını göreceksiniz.

Silverdin kremin iki ana etken maddesi vardır:

Gümüş sülfadiazin: Yanık bölgesini dezenfekte eder, mikroplardan arındırır.

Likodain: Deriyi uyuşturur, yanık acısını azaltır.

Öte yandan Silverdin kremi fazla kullanırsanız cildi beyazlatmak bir yana cildinizde leke bırakır.

Koltuk altı kararması için hangi kremleri kullanmalıyım ?

Koltuk altı kararması sorunu için öncelikle doktora gidiniz. Bu sorun sizdeki başka bir sorunun işareti olabilir. Tıbbi tedavi gerekiyorsa tedavinizi olunuz.

Koltuk altı kararmasının altında bir sağlık sorunu yatmıyorsa ten renginizin biraz açılması için;

  • Limon, karbonat ve elma sirkesi gibi maddeleri kullanabilirsiniz.
  • Veya eczanelerde satılan beyazlatıcı kremlerden kullanabilirsiniz.

Silverdin kararma yapar mı ?

Silverdin içerisindeki gümüş iyonları güneş ile temas sonrası oksitlenir ve tıpkı gümüş takıların karardığı gibi kararma meydana getirir. Bu nedenle yanık için kullanacağınız Silverdinin ayarını kaçırmayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here