Sony Xperia X Performance Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Photo of author

By Bilgio.Net

Sony Xperia X Performance Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Sony şirketi tarafından geçen aylarda piyasaya sürülmüş olan, Xperia Z5 modeli ile artık Z modeli telefon üretimine son verdiklerini açıklamıştı. Z modeli yerine yeni nesil akıllı telefon olan X serisinin seri üretimine geçen Sony, Xperia X Performance modeli ile rakiplerine korku salmaya başladı bile.

Sony Xperia X Performance Fiyatı Nedir ?

Yurtdışında satışına başlanılan Xperia X Performance Fransa ve Hollanda’da 699 Euro, İspanya ve İtalya gibi Avrupa ülkerinde 729 Euro gibi bir fiyat belirlenmişti. Ülkemizde hala satışına başlanmayan Xperia X Performance modeli ön talep ile Temmuz ayı içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlanacak. Ülkemizde belirlenen fiyatı ise şu şekilde ;

  • Sony Xperia X Fiyatı : 2,399 TL
  • Sony Xperia XA Fiyatı : 1,399 TL – 1,499 TL
  • Sony Xperia X Performance Fiyatı : Samsung S7 ile aynı fiyatta, LG G5’ten ise 70 euro fazla olacağı öngörülüyor.

Sony Xperia X Performance Modelinin Teknik Özellikleri Nelerdir ?

Sony 0,6 saniyede fotoğraf çekme özelliğine sahip 23 mega piksel kamera bulunduğunu belirtiyor. Sony bu kameranın şimdiye kadar üretmiş oldukları kameralar arasında en hızlısı olduğunu belirtiyor. Selfie kamerası ise 13 mega piksel olarak belirlenmiş. Her türlü düşük ışık ve ortamda selfie çekmenize olanak sağlıyor. Bunun dışında akıllı pil yönetimi sayesinde telefonun batarya ömrünün 2 gün dayandığını da belirtmek gerekir.

Sony Xperia X Performance modeli 5 inçlik bir ekran boyuna sahip. Android Marshmallow 6,0 işletim sistemiyle beraber kullanıcıların eline ulaşacak. Telefonun işlemcisi ise Snapdragon 820. Sony Xperia X Performance modelinde Ram 3 GB olarak belirlenmesiyle birlikte, dahili hafıza 32 GB olarak tasarlanmış.

sony-xperia-x-performance-ne-zaman-çıkıyor
Sony Xperia X Performance Ne Zaman Çıkacak ?

Temmuz ayında ülkemizde satışa başlanacak olan Xperia X Performance’ın nasıl bir satış grafiği yakalayacağı merak konusu. Çünkü kullanıcılar bu tarihte İphone 7, Galaxy Note 6 ve LG V11 gibi modellerin arasında kendisine nasıl bir şans bulacağı merak edilenlerin başında geliyor.

Yorum yapın