Sürü Yönetim Programı nedir ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Çiftçilik, özellikle çok sayıda farklı hayvanınız varsa, zorlu bir çaba olabilir. Çiftlik yöneticilerinin artık hayvanları hakkında bilgi toplamak için kağıt ve kalemle dolaşması gerekmiyor. Çiftçiler, hayvancılık yönetimi uygulamalarını kullanarak sığırlarını doğdukları andan itibaren takip edebilir ve kaydedebilir.

Sonuç olarak, bir hayvanın hayatında meydana gelen her olayı kaydetmek ve hayvanın tarihindeki önemli tarihleri ​​takip etmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Hayvancılık çiftçileri tarafından hayvanlarının sağlığını ve esenliğini izlemek için kullanılan yazılımın yaygın kabul görmesi uzun sürmedi.

Hemen hemen her hayvancılık yönetim yazılımı parçası, sahibinin doğum tarihini, tıbbi geçmişini ve diğer kişisel bilgilerini takip eder. Çiftçiler, çiftlik hayvanlarını uzaktan takip etmelerini sağlayan hayvancılık yönetimi uygulamalarının kullanımıyla çiftlik hayvanlarını daha iyi yönetebilir.

Çağdaş hayvancılık yönetimi uygulamasının yardımıyla, bir çiftliğin günlük programında meydana gelen her şeyi takip etmek artık mümkün. Bu tür bir uygulama, yem formülasyonu, üretim ve muhasebenin yanı sıra yem seçimi ve arazi özellikleri ve meteorolojik değişkenler gibi belirli bileşenlere karşı çeşitli diğer veri noktalarını içerebilir.

Bu bilgilere, çiftliklerin genel verimliliğini ve üretkenliğini artırmaya yardımcı olacak etkileşimli raporlar ve çizelgeler aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde erişilebilir. Hayvancılık yönetim yazılımında, gelişmiş analitik araçlar, çiftçilere kendileri için faydalı olan üretken uygulamaları belirleme ve takip etme konusunda yardımcı olur.

Sürü Yönetim Programının Faydaları

Daha İyi İzleme ve Planlama

Sürü yönetimi programı, çiftlik sahiplerinin ve çiftçilerin ileriye dönük yolu planlamalarını kolaylaştırmak için tüm bilgileri çevrimiçi bir bulut hizmeti gibi birleşik bir platformda bütünleştirir. Bu sayede çiftçiler gerçek zamanlı faaliyetleri takip ederek çiftliğe bakabilirler.

Ayrıca, Sürü yönetim programının analitik sistemi, çiftlikle ilgili tüm verileri toplar, sıralar ve analiz eder, bu da çiftçilerin üretkenliği ve mahsul verimini artırmak için zamanında harekete geçmesine olanak tanır. Ayrıca yazılım, farklı mahsul faaliyetlerini yürütmek, istenilen haşere kontrol önlemlerini almak ve uygun gübreyi seçmek için iyileştirme planları ve öneriler sunar.

Maliyet etkinliği

Çiftlik yönetim yazılımı kullanmanın en büyük avantajlarından biri, işçilik maliyetlerini ve diğer manuel hataları en aza indirmektir. Bu şekilde yönetim yazılımı, çiftlik üretkenliğini ve en önemlisi karlılığı artırmak için çiftlik ve operasyonel verileri entegre ederek çiftliğin 360 derecelik bir görünümünü sunar.

Risk yönetimi

Çiftçiler hava durumu, hastalıklar, yağmur, fırtınalar, haşereler ve diğer pazar talepleri gibi çeşitli dış risklerle uğraşmak zorundadır. Bu nedenle akıllı çiftlik yönetim programı, erken hastalık tespiti ve hava tahmini gibi farklı özellikler içerir. Sonuç olarak, çiftçiler çiftliklerini zararlılardan ve diğer hastalıklardan korumak için istenilen önlemleri alabilmektedir.

Ayrıca program, farklı tahminler sunar ve çiftçilerin farklı senaryolarda hava, toprak, nem, nem ve hastalık oluşumu arasındaki ilişkiyi anlamalarına yardımcı olur.

Çiftçilerin ve çiftlik yönetim programının amacı, genel mahsul verimini ve yatırım getirisinin geri dönüşünü iyileştirmektir.

Uyma

Bir çiftlik yönetim yazılımı, verilerin ve diğer çiftlik uygulamalarının Global tarım uygulamaları (GAP) ve diğer ilgili otoriteler tarafından belirlenen düzenlemelere uygun olmasını sağlar. Bu şekilde, çiftçilerin artık uyum sorunları hakkında endişelenmesine gerek yok.

Son olarak, çiftlik programı gıda güvenliği önlemleri sağlar ve çiftçilerin kaliteli ve taze ürün tedarikini sağlamalarına olanak tanır.

Çözüm

Özetlemek gerekirse, çiftlik yönetim yazılımı, çiftçilere çiftlik verilerini ve diğer çiftlik operasyonlarını otomatikleştirmek ve düzene sokmak için eksiksiz bir dijital çözüm sunuyor.

Ayrıca, çiftlik yönetim yazılımı, çiftçilerin mahsul verimini en üst düzeye çıkarmak için zamanında stratejik eylemlerde bulunmalarına yardımcı olur.

Çiftlik yönetimi yazılımı, çiftçilere en iyi çiftlik uygulamaları hakkında değerli bilgiler sunarak çiftliklerine odaklanmalarını sağlar.

Son olarak, yönetim yazılımı, çiftçilerin çevre dostu olan en iyi tarım uygulamalarını uygulamalarına olanak tanır. Bu sayede çiftçiler gıda güvenliğini sağlamak için daha az su, gübre ve tarım ilacı kullanıyor.

Yorum yapın