Tatil Yapmak İçin Ayvalık Adresi Doğru Yer mi?

Photo of author

By Bilgio.Net

Zorluklarla geçen bir yılın ardından tatil yapmayı siz de sonuna kadar hak ettiniz. Takdir edersiniz ki, Türkiye turizm cenneti olarak adlandırılan bir ülke! Ülkemizde tatil yapabileceğiniz çok güzel yerler bulunuyor. Onlardan birisi de Ayvalık!

Ayvalık’ı özel kılan çok sayıda detay mevcut! Bodrum, Marmaris, Fethiye, Alaçatı, Çeşme gibi yerlere kıyasla daha az kalabalık olması ciddi bir avantaj! Bunun yanı sıra, Ayvalık otelleri; hem sakin hem de uygun fiyatlı! Siz de yazımız sayesinde başta Ayvalık otelleri olmak üzere Ayvalık’a dair birçok konuda bilgi alabilirsiniz. Hadi başlayalım!

Ayvalık’a Gitmek İsteyenlerin Geçerli Sebepleri Bulunuyor

Birbirinden güzel tatil yerleri varken neden Ayvalık diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak, Ayvalık; tarihi, doğası, başka bir yerde rastlayamayacağınız türden kültürü ve birbirinden lezzetli yemekleri ile sizi de cezbedecek. Ayvalık; her yıl yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Burada gezip görebileceğiniz çok fazla yer mevcut! Her şeyden önce, Ayvalık’ın tarihi sokaklarına hayran kalacağınızı bilmelisiniz. Sarımsaklı Plajı, Şeytan Sofrası, Cunda Adası ve Küçükköy gibi yerler de Ayvalık’ı özel kılan detaylar arasında bulunuyor.

Ayvalık; ulaşım açısından size hiçbir sıkıntı yaşatmayacak. Her yere yakın oluşu ciddi bir avantaj! İstanbul, Ankara ve Bursa’nın yanı sıra İzmir’den de çok rahat bir şekilde ulaşılabilecek konuma sahiptir. Bunun yanı sıra, Ayvalık lezzetlerine siz de hayran kalacaksınız. Mezeleri, zeytinyağlı yemekleri, ot yemekleri derken önünüzdeki lezzetlerin varlığı sizi de şaşırtacak. Ayrıca, burada Rum döneminden kalma birbirinden güzel evlere rastlayacaksınız. Ayvalık’ın dar sokaklarında yürümek ve cumbalı taş evlerin önünde hatıra fotoğrafları çektirmek vereceğiniz en doğru kararlardan birisi olacak.

En İyi Ayvalık Otelleri

Ayvalık otelleri; beklentilerinizi sonuna kadar karşılayacak. Gelin, bu listede olmayı hak eden Ayvalık otellerine yakından bakalım!

  • Orchis Hotel: Ayvalık otelleri listesinin ilk sırasında yer alan bu otelde tabiri caizse yok yok! Her şeyden önce, Rum mimarisinin en ihtişamlı binalarından birisi olan tarihi bir sabunhanenin içerisinde yer almasıyla dikkat çeker. Türkiye’nin dört bir yanındaki turizm bölgeleri dikkate alınarak dekore edildi. İç ve dış dekorasyonunun kusursuz oluşunun yanı sıra otelin restoranının yemekleri de harika! Suitler, aile odaları, sigara içilmeyen odalar gibi farklı seçenekler ile tüketicilerin karşısına çıkıyor.
  • D-Resort Ayvalık Murat Reis: Ayvalık otelleri denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden birisi de bu otel oluyor. Şeytan Sofrası bölgesinde yer alan bu otelin ayrıcalıklı bir mimarisi bulunuyor. Odalar; müşterilerin ihtiyaçları düşünülerek organize edilmiş.
  • Bacacan Ayvalık Hotel: Siz de Ayvalık’ın tadını sonuna kadar çıkarmak istiyorsanız yolunuz bu otele düşmeli! Aileler için uygun bir otel oluşu ciddi bir avantaj! Harika restoranlara ve gezilecek yerlere yakın oluşuyla dikkat çeken Ayvalık otelleri arasında bulunuyor.

Yorum yapın