Tül Perde,Jaluzi Ve Stor Temizliği İçin Püf Noktalar

Bembeyaz, pırıl pırıl tüllerin pencerelerinde salınmasından kim hoşlanmaz ! Fakat sık sık yıkamaktan hoşlanmadığınızı biliyoruz. Ne yazık ki, tülleri verimli kullanmak için en doğru yol onları sık sık, düşük ısıda yıkamaktır. Tül yıkamayı geciktirirseniz kir tüle yapışır ve temizlemek için tülü yıpratmak zorunda kalırsınız. Yetmez, eşinize telefon açmanız gerekir. ‘’ Hayatım, perdeci kampanya yapmış, tül perde alana stor bedavaymış !’’

Tül Perdeleri Temizlemek İçin

Tülünüz kirden yahut isten sarılaştıysa, yıkamadan önce az tuzlu suya batırıp bekletin; sarılığı geçecektir.

Tülünüz fazla kirlenmiş ve her zamankinden fazla solmuşsa yıkadıktan sonra içinde çamaşır sodası olan suya 1 bardak amonyak katıp 2 saat bekletin ve 2 kez durulayıp güneşe tutun. Tülün rengi yerine gelecektir.

Tüller nemli asılır. Eğer tülünüz ütü gerektiriyorsa, bunu çok dikkatli yapmalısınız. Kırışıklıkları açarken tülün deforme olmasına sebebiyet vermemelisiniz.

Jaluzi ve Stor Perdelerin Temizliği İçin

Jaluziler artık pek moda! Pek çok evde jaluzi görmek mümkün. Onları cazip kılan şey yalnızca görünümleri değil, bakımlarının kolay olması.

Jaluzi, yıkama gerektirmez. Sadece yumuşak bez ile veya süpürge ile temizlenmesi yeterli olacaktır. Zira, jaluzi kumaşı özel bir yapı ile kaplıdır; yıkanınca şekli bozulur ve özelliğini kaybeder.

Jaluzinizi mutlaka yıkama ihtiyacı duyuyorsanız, rulo halinde sararak sabunlu suya bastırabilirsiniz. Bunu yaparken buruşturmamaya ve kumaşı bozmamaya dikkat edin. Sudan çıkardıktan sonra suyun süzülmesi için biraz bekleyin, açın ve asın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here