Turhost ile Neler Yapabilirsiniz?

Photo of author

By admin

Turhost, 80.000’den fazla web sitesinin kesintisiz olarak var olması için gereken teknolojik desteği, en gelişmiş donanımlarla sunmaya çalışan Türkiye’nin lider hosting sağlayıcısıdır.

2004 yılından bu yana Türkiye’nin en güçlü web sitelerini ağırlamaya devam eden Turhost; bloggerlar, girişimciler ve işlerini büyütmek isteyenler için domain, hosting ve sunucu çözümleri sunmaktadır.

Turhost.com’la Neler Yapabilirsiniz?

Web sitesi sahiplerinin ve işletmelerin ihtiyaç duyabileceği hizmetleri sunan Turhost.com’da; domain sorgulama, domain tescili, hosting paketi satın alma, sunucu kiralama, Kurumsal E-posta hizmeti, SSL sertifikası ve kontrol paneli lisansı satın alma gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz:

Domain Sorgulama ve Domain Tescili

turhost
Domain web sitelerinin adresi anlamına gelir. Bir web sitesine sahip olmak için adresini belirlemeniz ve tescil ettirmeniz gerekir.

Turhost.com’un domain sorgulama aracını kullanarak sitenize ya da bloğunuza koymak istediğiniz ismin daha önce tescil edilmiş olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu aşamada siteniz için düşündüğünüz ismin Twitter, Instagram ve Youtube gibi sosyal medya hesapları için de alınabilir olup olmadığını Turhost.com’un gelişmiş domain sorgulama aracı ile kontrol edebilirsiniz. Müsait olan domainleri Turhost.com’da tescil ettirebilirsiniz.

Hosting Paketi Satın Almak

Bir web sitesi sahibi olmak için domain yeterli değildir. Web sitenizi ev olarak düşünürseniz, domain evinizin adresidir ama bir arsa (hosting) olmadan evinizi konumlandıramanız mümkün olmayacaktır.

Hosting; web sitelerinin içeriklerinin depolanacağı alanın ve yayınlanabilmesi için gereken teknolojik alt yapının kiralanmasıdır.

Hosting paketi satın almak, web sitenizin yayımlanması için sunucu denen bilgisayarlar üzerinde bir alan kiralamak demektir. 1 ya da 2 yıl gibi bir süre için hosting paketi aldığınızda, siteniz bu süre boyunca internete adresinizi yazan herkese ulaşacaktır.

Turhost.com’un hosting paketleri %99 uptime oranı vadeder ve yüksek performans sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Turhost, hosting paketleri için sağlamış olduğu Litespeed web sunucusu ile % 100 uyumlu çalışan LSCache modülünü ücretsiz sunar. Bu, sitenizin hızını 5 katına kadar artırma fırsatı anlamına gelir.

Turhost.com’un hosting paketlerinin güvenliği;

  • siteler arası özel dosya sistemi izolasyonu,
  • yüksek kaynak tüketen sitelerin diğer siteleri etkilememesini sağlayacak yapılar,
  • sunucu ve işletim sisteminin güvenlik yamalarının periyodik olarak uygulanması,
  • ve özel firewall (güvenlik duvarı) kuralları ile sağlanmaktadır.

Turhost.com’un hosting paketlerine ücretsiz test ortamı dahildir.

Site taşıma sonrası Turhost.com’un teknik destek ekibi sitenizi inceleyerek sistemsel olarak yapılabilecek tüm düzenlemeleri ücretsiz olarak gerçekleştirir.

Turhost.com’un tek tıkla kurulum ve kolay yönetim sunan hosting paketleri; çok kısa sürede, alt yapısı güçlü bir web sitesine sahip olmanız için özel olarak yapılandırılmıştır.

Sunucu Kiralamak

Sunucu (Server), sürekli çalışacak şekilde tasarlanmış gelişmiş bilgisayarlara denir. Farklı kullanım amaçları olsa da en yaygın kullanılan sunucular, web sunucusu denen web sitelerinin barındırılması ve yayınlanmasından sorumlu olan sunuculardır.

Şirket içi yazılım uygulamalarının bir sunucuda depolanmasıyla veritabanı bilgilerinin çalışanlar tarafından ortak görüntülenmesi ve kullanılmasını sağlayan sunucular da yaygın olarak kullanılır.

Turhost.com’dan sanal sunucu (VPS, VDS), bulut sunucu ya da dedicated sunucu kiralayarak web sitelerinizin yayımlanmasını sağlayabilir ya da işletmenizin veritabanı ve kurumsal e-posta ihtiyacını giderebilirsiniz.

Sektördeki genel uygulamaların aksine TURHOST, gelişmiş KVM sanallaştırma teknolojisini daha da hızlandırarak klasik izolasyon sorunlarını tamamen engelleyen sanal sunucu çözümleri sağlamaktadır. Turhost’un bulut teknolojisi ile güçlendirilmiş VPS ve VDS sunucuları; gelişmiş NVME SSD Disk altyapısına ve yüksek performanslı Intel Xeon E5 işlemcilere sahiptir.

Turhost’un bulut sunucuları; kaynakların % 100 kullanıcıya ayrıldığı NVME SSD Storage disk yapısına sahip yüksek performanslı sunuculardır.

Fiziksel sunucu da denen dedicated sunucu kiralamak için Turhost’un firmalara özel ekonomik çözümlerini değerlendirebilirsiniz. Dedicated sunucu kurulumu; dilediğiniz donanım ve özellikler dahilinde Turhost sistem mühendisleri tarafından gerçekleştirilmekte ve yaklaşık 1 saat içinde sunucunuz erişime açık hale getirilmektedir.

Özet

Turhost.com’un domain, hosting ve sunucu alanındaki hizmetlerinin kalitesi; dijital dönüşümlerin titizlikle takibinden ve en yüksek performanslı donanımların kullanılmasından kaynaklanır.

Hızlı ve kesintisiz yayınlanan web sitelerine sahip olabilmeniz için en iyi hizmeti ve tüketici deneyimini sağlamayı amaçlayan Turhost, sektörün en iyi yazılım, donanım ve internet çıkış hızını sunmaktadır.

 

Yorum yapın