Vo LTE nedir nasıl kapatılır Samsung

Photo of author

By Bilgio.Net

Bu makalede volte veya Vo LTE olarak adlandırılan hizmet nedir, nasıl açılır, nasıl kapatılır (Samsung cihaz üzerinden anlatım olacaktır) hakkında bilgi verilecektir.

Vo LTE nedir ?

Telefon operatörlerince müşterilere VoWİFİ veya Vo LTE adıyla sağlanan hizmet telefon şebekesinin çekmeyip, internetin çektiği yerlerde telefon aramasının internet üzerinden gerçekleştirilmesini sağlayan bir hizmettir.

Her cihazda çalışmaz bu yüzden telefon satın alırken vowifi özelliği olup olmadığını araştırmanız gerekir.

Vo LTE ücretli mi ?

Vo LTE hizmeti bodrum katlar, yüksek katlı binaların kör noktaları ve kırsal kesimde acil aramaları gerçekleştirebilmek için kullanılan gayet faydalı bir hizmettir. Ancak görüşmeler şebeke üzerinden değil de internet üzerinden yapıldığı için internet kotasından yemektedir.

İnternet harcıyor olması dışında ekstradan bir ücreti bulunmamaktadır. Fakat internet paketinin telefon aramaları nedeniyle çok hızlı bir şekilde tüketilmesini önlemek için Vo LTE ile görüşme yaptıktan sonra kapatmak gerekmektedir.

Vo LTE nasıl açılır ?

Samsung telefonunuzun arama yapılan kısmına giriniz. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta sembolüne dokununuz.

Vo LTE
Üç adet seçeneğin bulunduğu küçük bir kutu açılacaktır. Ayarlar a basınız.

Vo LTE
Arama Ayarları sayfası gelecektir. Bu sayfada oldukça fazla sekme vardır, aşağıya kaydırarak Wi-Fİ araması sekmesine basınız.

Vo LTE
Wİ-Fİ araması kapalı ise açınız.

Vo LTE
Wİ-Fİ araması sayfasında Tercih edilen mobil ağ ı tercih ediniz.

Vo LTEVo LTE nin aktif olması için 4,5 G nin de aktif olması gerekir. 3G de iken bu hizmet kullanılamamaktadır.

Vo LTE nasıl kapatılır ?

Ayarları 4,5 G den 3G ye dönünce veya yukarıda nasıl aktif edileceği gösterilen sekmeler pasif yapılırsa Vo LTE kapatılır.

Vo LTEBuna alternatif olarak telefon operatörünün müşteri hizmetleri ile irtibata geçilerek de Vo LTE hizmeti açılıp kapanabilmektedir.

Vo LTE
Bazı telefon modellerinde ise Volte Aramaları seçeneğinden açma-kapama yapılmaktadır.

Yorum yapın