Vodafone reklam mesajlarını iptal etme

Photo of author

By Bilgio.Net

Günümüzde cep telefon kullanımının üst düzeyi olması nedeniyle reklamlarda artık mobile dönmektedir. Bu sebepten dolayıda cep telefonumuza çok sık reklam mesajları almaktayız. Halbuki mesaj atan firmayla hiç alakanız olmamasına rağmen size mesaj gelmektedir. Sizde içinizden bu firmada benim numaram ne arıyor, nasıl mesaj atabiliyorlar diye düşünseniz de aslında bilmediğiniz bir şey var.

Piyasada artık database veri satışı diye bir şey bulunmaktadır. Numaraları belli firmalar toplayıp bir database haline getirip firmalara satmaktadır ve firmalarda bu databasedeki numaralara ve mailleri mesajlar atmaktadırlar. O yüzden ben bu firmadan bişey almadım yada numaramı vermedim nerden mesaj atıyor diye düşünüyorsanız anlattığım yöntemle numaranıza ulaşabilmişlerdir.

En çok mesaj gelen firmalar ise operatör firmalarıdır. Bugün size bu operatör firmalarından biri olan Vodafone’nin size gönderdiği reklam mesajlarını nasıl engelleriz bunu anlatacağız.

IPTAL yazıp 1000‘e SMS yolladığınızda vodafone’nin reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz. Ayriyetten VAZGEC yazıp 4000‘e sms atarakta konuma bağlı olarak gelen reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz. Eğer bu yöntemler işe yaramaz ise IPTAL yazıp 5203‘e mesaj atarakta iptal işlemini deneyebilirsiniz.

Eğer tüm bunları denemenize rağmen hala mesajlar gelmeye devam ediyorsa 542 nolu vodafone çağrı merkezini arayarak numaranızın sistemden çıkarılıp, mesaj gönderiminin durdurulmasını isteyebilirsiniz.

Yorum yapın