Yangın Kapısı Tamiri

Photo of author

By Bilgio.Net

Yangın kapısı tamiri, binaların ve bina içerisinde yaşayanların güvenlikleri açısından büyük bir öneme sahiptir. Yangın veya benzeri türden ciddi olaylarda kullanılan bu kapılar, bina içerisinde bulunanların güvenli şekilde tahliye edilmesini sağlar. Ancak kapılar bozulduğunda bu işlevini yerine getiremez. Dolayısıyla yangın kapılarında meydana gelen arızaların zaman kaybedilmeden tamir ettirilmesi gerekir.

yangin kapısı
yangin kapısı

Yangın Kapısı Tamiri Nasıl Yapılır?

Yangın kapıları sık kullanılan kapılar olmadığından çok fazla arıza yapmaz. Ancak arıza yaptıklarında zaman kaybedilmeden tamir ettirilmeleri gerekir. Bu kapılar, üzerlerindeki boya tabakası ve genel yapıları ile yangına karşı dayanıklıdır ve dumana karşı sızdırmazdır. Sadece bina içerisinden açılır.

Yangın kapılarında en sık görülen arıza, hızlı açma barlarının (kapı kolunun) bozulmasıdır. Bu barlar bozulduğunda bina içerisinden kapının açılması mümkün olmaz. Kapı barlarındaki problemlerin giderilmesi için uygun yangın kapısı tamiri yöntemi kullanılır. Bazen bozulan parça değiştirilirken, bazen ise yapılan küçük ayarlamalar ile problem giderilir.

Yangın kapılarının en önemli özelliklerinden biri de bina dışarısından açılmamasıdır. Böylece yangın merdivenlerinden gelenlerin bina içerisine girmesi engellenir ve hırsızlık gibi kötü niyetli girişimlerin önüne geçilir. Arızalarda bu işlev de kaybolabilir. Yangın kapısı tamiri ile söz konusu problemin de giderilmesi sağlanır.

Yangın Kapısı Tamiri Neden Önemlidir?

Yangın kapılarındaki tamirin zaman kaybedilmeden yapılması gerekir. Zira yangın durumunda binadakilerin kurtulması, yangın merdivenleri ile mümkün olur. Yangın merdivenlerine erişim ise ancak yangın kapıları ile mümkündür.

Bir diğer önemli husus ise kapıların dışarıdan açılmaması ve yabancıların binaya girişlerinin engellenmesidir. Bu işlevin de arıza nedeniyle devre dışı kalabileceği unutulmamalı ve tamirin hızlı bir şekilde yapılması sağlanmalıdır.

Yangın Kapısı Tamiri Fiyatları

Yangın kapısı tamiri fiyatları, çok fazla merak edilen konulardan biridir. Fakat diğer kapıların tamirlerinde olduğu gibi burada da net fiyat vermek mümkün değildir. Zira kapılarda görülen farklı tipte problemler vardır ve bunların her biri için farklı yöntemler kullanılır. Bu durum ise fiyatların değişkenlik göstermesine yol açar. Detaylı bilgi için https://celikkapitamircisi.com.tr/yangin-kapisi-tamiri/ arayın. 

Yangın kapılarının tamiri için profesyonel hizmet alınması çok önemlidir. Arızaların kesin olarak giderilmesi ve kesinlikle bu noktada kaliteli hizmetlerin tercih edilmesi gerekir.

Yorum yapın