Yasak Elma dizisi kıyafet sponsorları

Photo of author

By Bilgio.Net

Yasak Elma dizisinde oyuncuların şıklık yarışı her bölüm birbirinden ayrı kıyafetler ve kıyafetleri tamamlayan aksesuarlarla devam ediyor.

Yasak Elma dizisi kıyafet sponsorları o denli çok ki bir bölümde bir bölümde farklı farklı kıyafetler giymek zorunda kalıyor.

Dizinin kostüm sponsor sorumluları Canel güney ve
Sinem us’a fazlasıyla iş düştüğünü görmekteyiz.

Dizide en çok konuşulan kıyafetler Ender karakterini canlandıran Şevval Sam ve Yıldız karakterini canlandıran Eda Ece’nin kıyafetleri.

Yasak elma ender kıyafetleri

Dizide kıyafetler kadar aksesuarlar da dikkat çekmektedir. Dizide Ender bir bölümde mon reve markalı küpeleri takmıştı.

Yasak elma kıyafet sponsorları
Ender’in bir bölümde giydiği beyaz elbise de merak edilmişti. Aşağıdaki kıyafetin markası Bianco e Nero dur.

Yasak elma kıyafetleri

Yasak elma ender kıyafetleri aşağıdaki sponsor markalar arasından seçilmektedir.

İpekyol
Perspective
Twist
Tüzün
Adl
Que
Pol
Boyner
Ezratuba
Elvan tığlıoğlu jaquette
Gusto
Jimmy key
Vog konsept
Twinset
Mango
Roules
Rivus
Ju istanbul
Fifth sense
Aysebrav
Mehtap elaidi

 

Bu kadar çok sponsor markanın ürününü belli bir tarza uydurarak oyunculara giydirme işini aşağıdaki kişiler üstlenmiştir.

Styling asistanları

Başak incesu
Gülçin aksoy
Yağmur dilaveroğlu

 

Kostüm asistanları

Gökay hocalar
Gamze arıkan
Bilge küçükçıtak
Duygu özkan

Yasak elma son bölüm Yıldız’ın kıyafetleri

Yasak elma son bölüm Yıldız’ın kıyafetlerini ve Şahika, Zehra, Halit ve diğer oyuncuların kıyafetlerinin ne marka olduğunu aşağıdaki adresten takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/yasak_elma_style/?hl=tr

 

Yasak Elma dizisi diğer kıyafet sponsorları

the latest thing
raşit bağzıgağlı
sail lakers
birgül göralcan
begüm baccal
miss istanbul
koton
opia pr
zackis
luxottica
mahisa nikvand
irem gören
mervecisko
tuba ergin
atölye no 6
diğer
network
ramsey
mango
kiğılı
mavi
hummel
colins
efor
loft
nacar
batik
setre
kasha
magic form
so chic
coquet
dagi
tiffany tomato
tudors
bay şapkacı
naramax
fever
zeypr
di fashionbranding
dilvin
la prenda pr
lappart.pr
room
the kingdom
bee pr
pinky lala
hays
bsl fashion
oxxo
pitti
rubys
turkuaz
3zagency
dündar
müjde
3p

Yasak Elma dizisi kostüm sponsor sorumluları

canel güney
sinem us

İnstagram sayfası

https://www.instagram.com/yasak_elma_style/?hl=tr

 

Dizinin adı neden yasak elma ?

İnsanlar olarak bizim burada olmamızın sebebi şeytanın ilk insanlar Adem ve Havva’ya yasak elmayı yedirmesidir. Bu suç nedeniyle insanlığın babası ve annesi cennetten kovulmuş, şartları daha kötü olan dünyaya sevk edilmiştir.

Burada kast edilen yasak elma cinsellikle ilgili bir husustur. Dizide de Ender yasak elmayı yemiş ve kocası Halit’in gözünden düşmüştür. Ama yasak elmayı yiyen sadece o değildir…

Yasak elma hikayesi

Yasak elma hikayesi şöyledir:

Allah (cc) ilk insan olan Adem’i (aleyhisselam) yaratacağını bildirince melekler buna şaşırmıştır. Çünkü insan zaafları olan, bozguncu, kan dökücü, nefsine düşkün bir mahluk mahiyetindedir.

Allah (cc) ilk insanı yaratınca meleklerden ona secde etmesini istedi. Meleklerin Allah’a karşı gelme opsiyonu olmadığı için hepsi Adem’e secde ettiler. Bu kulluk secdesi değildi, saygı secdesiydi.

Şeytan ise meleklerden farklıydı, ateşten yaratılmıştı Adem’e secde etmeyi reddetti.

Allah sebebini bilmekle yinede şeytana sordu:

-Sen niye secde etmedin ?

Şeytan cevap verdi:

-O topraktan yaratılmıştır, ben ise ateşten yaratıldım, ondan daha üstünüm o yüzden secde etmedim.

Şeytan emre itaatsizliğin sonuçları olacağını biliyordu ama tövbe etmedi ve bulunduğu makamdam kovuldu.

Şeytan yine tövbe etmedi haşa Allah’ı haklılığına ikna etmek üzere insanların ne mal olduğunu ispat etmek için kıyamet gününe kadar mühlet istedi.

Şeytan insan ile imtihan edilmiş ve imtihanı kaybederek kafir olmuştu. Cezası cehennemdi ama o tövbe etmemekte ısrar ederek insanı da kendi yanına (Cehenneme) çekmek istiyordu. Çünkü insanın nefsine düşkün yaratıldığını biliyordu.

Adem ve eşi Havva cennette yaşamını sürdürürken Allah onlara şeytanın onlara düşman olduğunu ve yasaklanmış ağaç dışındaki her şeyin kendileri için serbest olduğunu bildirdi.

Yani cennette yaşamanın tek kuralı yasak ağaca yaklaşmamaktı. Şeytan uzun uğraşlar sonucunda insana çeşitli vaatler vererek yasak ağacın meyvesinden yedirdi.

Yasak meyve yenilince Adem ve Havva birbirlerini cinsel açıdan fark ettiler. (Önceden 1 yaşındaki bebek gibi cinsel dürtüleri yoktu. Yorumum)

İnsan suç işlediğini anlayınca bunda ısrar etmedi ve hata yaptığını kabul ederek tövbe etti. Fakat olan olmuştu ve bu halde cennette kalamazdı. Adem ve Havva birbirine düşman olarak (İşlenen suçtan ötürü birbirini suçlayarak-Yorum) dünyaya gönderildi.

Adem’in tövbesi kabul edilmişti ama cennetten kovulmuş, şartları daha zor olan dünyaya yerleşmişti. Cennette her şey elinin altındayken dünyada çalışıp çabalamak zorundaydı, iklim koşulları zordu ve bedeni de zorlu şartlarda yıpranıyordu.

En önemlisi de intikamını almak isteyen şeytan onu doğru yoldan saptırmak için hep peşinde olacaktı. Aslında şeytanın yetkisi sadece şer seçenekleri Adem’in aklına getirmekten ibaretti. Adem bu şer yollara sapmak zorunda değildi.

Neticede insanoğlunun dünyadaki serüveni başladı. Bu dünyada kim kulluğunu güzel yapar, kalibresinin cennete uygun olduğunu ispat ederse dünyadan göçtükten sonra cennetteki sonsuz hayatına devam edecek.

Kim şeytanın fısıltılarına uyup şer işlere bulaşırsa o da Cehennemde şeytanın arkadaşı olacaktır.

Peki bu şer işler nedir ? Bunlar Yasak Elma dizisinde anlatılmaktadır. Kadınlar erkekleri ayartacak şekilde kıyafetler giymekte, Allah, kitap, din, iman demeden yalan söylemekte, hak yenekte, entrikalar çevirmektedir.

Erkekler ise nefsinin hoşuna ne giderse o tarafa gitmektedir. Dizi karakterlerinin “Bu yaptığım şey Allah katında doğru mu, günah mı sevap mı ?” diye sorgulamadığını görmekteyiz.

Gerçek hayatta ise insanlar Yasak Elma dizisini ve diğer dizileri izlerken namaz kılmayı, Kuran okumayı ihmal edebilmektedir. Acaba hangi fakire yardım etsem diye düşünmek yerine Yasak Elma dizisi kıyafetlerine özenip gardrop doluyken yeni kıyafetler almaktadırlar.

Kadınlar Yasak Elma dizisi Ender’in kıyafetlerini merak ede dursun, kocalar, eşlerine kıyafet alabilmek için haram helal demeden para kazanma telaşına düşmüşlerdir.

Özetle; yasak elma sadece bir kıssa veya efsane değildir, her gün şeytan ile verdiğimiz sınavdır.

 

 

 

Dizinin

 

Yorum yapın