Arnavut kremi nasıl kullanılır

Photo of author

By Bilgio.Net

Arnavut Kremi Nedir?

Arnavut kremi geçmişten günümüze kullanılan en etkili cilt kremlerinden birisidir. Krem özellikle cilt beyazlatmada ve cilt lekelerini yok etmede çok etkilidir. Cilt rengini açmak için en çok tavsiye edilen kremlerden birisidir. Cilt lekelerini yok eden krem kadınlar tarafından çok tercih edilmektedir.

Arnavut kremi Nerelerde Kullanılır?

Krem çillerin yok edilmesinde ve siyah lekelerin yok edilmesinde aktif görev yapar. Güneş yanığı ve doğum lekesini gideren kremi her cilt tipinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Arnavut kremi Reçetesiz Satılır Mı?

Arnavut kremi eczanelerde reçetesiz olarak satılan bir kremdir. İlacı almadan önce mutlaka cilt doktorunuzla görüşmelisiniz. İlacın yan etkisi olup olmadığını kullanım durumunuzu doktora mutlaka danışmalısınız. Hamile ve emziren annelerin ilacı kullanması tavsiye edilmez.

Arnavut Kremini Nereden Satın Alabilirsiniz?

Arnavut kremini tüm eczanelerden ve kozmetik ürün satan mağazalardan temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden de temin edebilirsiniz. İnternette satılan ürünlerin içinde civa yoktur. Ürün civalı ve civasız olarak satılmaktadır. Cıvalı Arnavut kredi kullanan kişilerin cildinde belli bir süre sonra yıpranmalar oluşur.

Arnavut Kremi Ne İşe Yarar?

Arnavut kreminin cilt sağlığına birçok olumlu katkıları vardır. Cildin beyazlaşmasını sağlar. Cilt tonunu dengeler. Sedef ve egzama gibi cilt sorunlarında etkili bir ilaç görevi görür. Ciltte oluşan kırışıklığı giderir. Sivilceler ve siyah lekelerin giderilmesinde etkilidir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlar.

Yaşlanmayı geciktirici özelliğe sahiptir. Cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korur. Cildin nem oranını dengede tutar. Kremin cildi soyması mümkün değildir. Cilde sürüldüğü zaman kısa süre içinde deri tarafından emilir. Cildin alt tabakasında yer alan pigmentlere etki eder. Bu sayede cildin rengi açılır. Ciltte oluşan cilt lekeleri zamanla kaybolur.

Arnavut Kremi Malzeme Listesi

Arnavut kremine bütçesi el vermeyen kişiler evde kendi imkânları ile bu kremi hazırlayabilir. Evde hazırladığınız krem içerisinde alkol ve katkı maddesi bulunmadığı için daha sağlıklıdır. Arnavut kremi hazırlamak için kullanılan malzemeler şunlardır:

1-Lanolin

2-Vazelin

3-Beyaz Kil

4-Arbutin Yağı

5-Neven Yağı

6-Portakal Suyu

 

Arnavut Kremi Nasıl Hazırlanır?

Yarım çorba kaşığı lanolin ile vazelini eritin. 2 tatlı kaşığı portakal suyuna 1 yemek kaşığı beyaz kil ekleyip karıştırın. Hazırladığınız karışım içine arbutin yağı ve neven yağı ekleyip bir kavanozun içine katıp soğumasını bekleyin. Soğuma işlemi oda sıcaklığında doğal yollarla gerçekleşmelidir. Soğuması için karışımı buzdolabına koymayın.

Arnavut Kremi Nasıl Kullanılır ?

Arnavut kreminin kullanımı oldukça kolaydır. Rutin olarak kullandığınız nemlendirici kremler gibi kullanabilirsiniz. Her gün aynı saatte kullanmaya özen gösterin. Günde 1 defa sürülmesi yeterlidir. Kullanımda önemli olan düzenli kullanmaktır. 1 gün kullanıp 3 gün ara verip yeniden başlamak kremin etkisini yok edecektir. Etkili sonuç almak istiyorsanız düzenli olarak kullanmalısınız. Kremi kullanamadan önce cildinizi mutlaka temizlemiş olmalısınız. Cildinizin kuru olmasına özen gösterin. Cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürülür. Cilde sürerken masaj yaparak sürmelisiniz. Böylece krem cilt tarafından emilir. Emilmenin gerçekleşmesi için sürülen bölge iyice ovalanmalıdır. Kremi kullandıktan sonra 2 saat içinde cildinizi yıkamayın ve su değdirmeyin.

Arnavut Kremi Ne zaman Etkisini Gösterir ?

Kremi düzenli olarak kullanmaya başladıktan sonra 2 ay içinde etkisini görmeye başlarsınız. Cilt renginizin açıldığını 4.aydan sonra fark edersiniz. Arnavut kremi yüz kremi olarak bilinse de boyun ve diğer vücut bölgelerinde de kullanılır. Göz burun ve ağız bölgesine sürmemeye özen gösterin.

Yorum yapın