Bahçe Çiçeklendirme Örnekleri

Photo of author

By Bilgio.Net

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte bahçeler, teraslar, balkonlar rengarenk çiçeklerle yaza hazırlanmaya başlandı. Göz alıcı bir dış mekân için peyzaj düzenlemesi çok önemli. Ahşap saksılarla doğal görünümlü bir dış mekân düzenlemesi yapabilirsiniz.

Bahçenizde çiçekleriniz için ahşap saksılar kullanarak daha düzenli bir görünüm tasarlayabilirsiniz. Nostalji tarzı seviyorsanız ahşap saksılar sizin için de ideal bir tercih. Ahşap çiçekliklerde dayanıklılık önemli bir detaydır.

Özel tasarım Mandu ahşap çiçeklikler dış mekân için özel olarak tasarlanmış, farklı tarzda ve oldukça dayanıklı saksılardır. Malzeme üretiminin bir kısmında ahşap marin plywood kullanılmıştır.

Marin plywood en çok tekne yapımı gibi zorlu hava koşullarına maruz kalan alanlarda tercih edilir. Ahşap saksıları çiçeğinizin boyutuna ve kendi zevkinize uygun seçenekler tercih ederek kullanabilirsiniz.

Mandu ahşap saksı çeşitleri ile dış mekanınıza uygun farklı tarzda dekoratif saksılar tercih edebilirsiniz. Sera saksı, maxi boy saksı, su kuyusu görünümlü saksı, sarmaşık saksı gibi saksı modelleri arasından zevkinize ve dekorasyonunuza uygun tercihi yapabilirsiniz.

Bahçe Çiçeklendirirken Saksı Seçimine Dikkat Edin!

Bahçeniz için ahşap saksıları tercih ederken güneşe ve yağmura dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Olumsuz hava koşullarına uygun olmayan saksılar çürüyerek çiçeklerinize zarar verir. Bitkilerinizden verim alamayacağınız gibi bütün emeğiniz boşa gider.

Ahşap saksılar sekoya veya sedir ağacı gibi dayanıklı ağaçlardan yapılmış olmalıdır. O yüzden bahçenizi düzenlerken saksılarınızın dış mekân koşullarına uygun olmasına dikkat edin.

Çünkü ahşap saksılar yağmur veya güneşten etkilenerek çürüyebilir veya kurtlanabilir. Bu da bitkilerinize oldukça zarar verir. Kaliteli ahşap saksı kullanarak yıllarca bitkilerinizi zarar görmeden yetiştirebilirsiniz.

Mandu ahşap saksıların tabanında su yalıtımı bulunmaktadır. Dolayısıyla Mandu ahşap çiçeklikleri beton, çimen, toprak gibi her yüzeyde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bahçe Çiçeklendirme
Fonksiyonel ve Farklı Tarz Ahşap Saksı Modelleri ile Bahçenizi Çiçeklendirin

Bahçenizi daha iç açıcı ve doğal bir görünümde yapmak için farklı dekoratif saksıları tercih edebilirsiniz. Kurulumu gayet kolay olabilen ahşap bahçe saksıları bahçenizdeki dağınıklığı toparlar. Bu tür malzemeden üretilmiş ürünler ısıyı daha iyi yalıtarak toprağı güneş ışığından diğer saksı türlerine göre daha iyi korur.

Bahçenizi kendi zevkinize göre tasarlayabileceğiniz ahşap saksı rafı çiçeklerinizin daha dekoratif durması için kullanılabilir. Her rafa çiçeklerinizi yerleştirebilirsiniz. Böylelikle bütün çiçekleriniz aynı anda, eşit oranda güneşten faydalanır ve derli toplu durarak alandan kazandırır.

Ahşap su kuyusu saksısı da kullanarak dış mekanınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Su kuyusu görüntüsü ile adeta doğal ve nostaljik bir manzara bahçenizde yerini alır. Saksıları büyüklüklerine göre yan yana koyabilir kendi zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.

Saksı tabanlarındaki su yalıtımı sayesinde ahşap çiçekliklerinizi dilediğiniz yüzeylerde kullanabilirsiniz. Kasa görünümlü saksıların bazısında tekerlek bulunmaktadır.

Tekerlekli kasa saksıları teras ve balkonlarınızda da kullanabilirsiniz. Bu kasa saksıları dileğiniz zaman yerlerini değiştirerek fonksiyonel olarak kullanabilirsiniz.

Bu model saksıların bir kısmında seperatör bulunur. Düşey bir seperatör olarak ürüne entegre olan bu kısım; sarmaşık ile daha doğal ve dikkat çekici bir görünüme kavuşturulabilir.

Izgara formuna sahip olan seperatörler tercihe göre, olduğu gibi bırakılıp yarı geçirgen bir bölücü olarak bahçe dekorasyonunda değerlendirilebilir.

Ahşap ev şeklindeki saksıları geniş alanlarda tercih ederek seracılık yapabilirsiniz. Eğer kendi yeşillik ve sebzelerinizi bahçenizde ekmek isterseniz Sera saksısı çok iyi bir tercih.

Domates, biber gibi fideleri sera saksısına ekerek; kahvaltınızı kendi ürettiğiniz ürünlerle yapmak tarifsiz bir his sağlar. Küçük boyutlu ahşap sera saksı modellerinde de tohum ekerek bitki yetiştirebilirsiniz.

Mandu ahşap sera saksılarında yüksek kaliteli PVC malzeme kullanmaktadır. Bu malzeme sera naylonundan daha kalitelidir ve kullanışlıdır.

Bahçenizden daha çok verim elde etmek isterseniz Mandu kalitesiyle yanınızda. Siz de gönül rahatlığıyla Mandu dış mekân ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın