Başkent Doğalgaz müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım

Photo of author

By Bilgio.Net

Başkent doğalgazın bazı uygulamaları sıkça şikayet konusu oluyor. Mesela görevliler bildirim yapmadan kartlı sayacı söküp götürdü şikayetleri var. Başkent doğalgaz ise 20 yılı aşan kartlı doğalgaz sayaçlarının birkaç ay önceden bildirim yapılmak suretiyle söküldüğünü, işlerin mevzuata uygun yürüdüğünü söylüyorlar.

Başkent Doğalgazla ilgili diğer bir şikayet ise satış noktalarındaki yoğunluk ve görevlilerin ağır çalışması. Bu konular veya başka sorunlar için Başkent doğalgaz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Başkent Doğalgaz müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım

Başkent Doğalgaz firmasının Çağrı Merkezi numarası 0850 222 6 429

Bu numarayı aradığınızda yeteri kadar sabrederseniz müşteri hizmetlerine bağlanıyorsunuz.

Biz bağlanmayı denedik. Önce bant kaydı çıkıyor. Abone olurken verilen telefon numarası ile arandığında sistem sizi tanıyor ve sözleşme numaranızı hatırlatarak …. Sözleşme numaralı abonemizseniz 1’e, değilseniz 2’ye, başka bir seçenek için 3’e basınız diyor.

İlk denememizde 3 e bastık, daha sonra birkaç adımdan sonra müşteri hizmetlerine bağlanmak için bekledik. 14 dakikada müşteri temsilcisine bağlandık.

İkinci denememizde abone olunan numaradan aradık ve 1’e bastık. TC kimlik numarası istedi ve müşteri hizmetlerine bağlanmamız yaklaşık 10-12 dakika sürdü.

Başkentgaz müşteri hizmetleri direk bağlanma

İnsanlar sıra beklemeden direk müşteri hizmetlerine  bağlanayım istiyor ama buna izi vermiyorlar. Müşteri hizmetlerine bağlanmanın en kısa yolu abone olurken kaydedilen telefon numarası ile 0850 222 6 429 ni arayıp TC kimlik numarasını vererek müşteri hizmetleri sırasının gelmesini bekleme.

Ancak bir alternatif daha var. 187’yi arayabilirsiniz. 187 sanki daha genel bir numaraymış gibi gözüküyor ama 187’yi arayınca daha kısa sürede birisiyle görüşebiliyorsunuz.

Fakat 187 ile Çağrı Merkezi farklı konulara bakıyor. Çağrı Merkezini aradığınızda borç öğrenme, adres bilgisi güncelleme gibi kişisel işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

187 ise teknik konularda yardımcı oluyor. Ancak size özel konularda da yardımcı oluyorlar. Şöyle ki; sayacınızı söküp götüren görevlilerin dosyaya taktığı verilerin takibi yapan kişilere 187 den alacağınız başka bir telefon numarası ile ulaşabilirsiniz. Dolayısıyla 187’yi arama seçeneğini ihmal etmemek gerekir.

Yorum yapın