1

Saç Losyonu Olarak Kullanın

Birayla düz saçları canlandırın. Duş yapmadan önce 100 ml suyla 3 çorba kaşığı birayı karıştırın. Şampuanladıktan sonra bu karışımla saçlarınızı ovun ve birkaç dakika bekledikten sonra durulayın. Sonuç sizi banyoda bir kasa bira bulundurmak isteyecek kadar memnun edebilir.

2

Sert Etleri Yumuşatın

Bira, hafif ateşte kaynatarak pişirdiğiniz sert ve ucuz etleri yumuşatmak için çok elverişlidir. Etin üstüne bir şeş bira dökün ve pişirmeden önce yaklaşık bir saat kadar bekleyin. Daha da iyisi, buzdolabına koyup bir gece bekletin ve bira katarak çok yavaş pişirin.

3

Altın ve Mücevherleri Parlatın

Sırf altın olan ( taşsız ) yüzükleri ve diğer mücevherleri yumuşak bir bezi biraz bira ile ıslatıp yavaş yavaş ovarak eski canlılığına kavuşturun.

4

Ahşap Mobilyayı Temizleyin

Eskiden kalma veya içini hoş olmayan birayı ahşap mobilyaları temizlemek için kullanın. Yumuşak bir bezi birayla ıslatıp mobilyayı ovun ve sonra kuru bezle silin.

5

Sümüklü Böcek ve Salyangozlara Tuzak Kurun

Bazı insanlar gibi bazı haşarat da biraya bayılır, özellikle sümüklü böcek ve salyangozlar. Bu kaypak istilacılarla sorununuz varsa, kendi cazip ‘’ salyangoz meyhanenizi ‘’ oluşturmak için temiz ve boş bir meyve kutusu gibi herhangi bir kabı uzunlamasına ikiye kesin., haşaratı gördüğünüz yerlere gömün, içine ılık bira doldurun ve gece boyunca bırakın.

6

Halılardan Kahve Veya Çay Lekelerini Çıkarın

Bir halıdan kahve veya çay lekesini çıkarmak imkansız gibi görünebilir. Fakat üstüne biraz bira dökerek lekeyi olduğu gibi yok edebilirsiniz. Birayı halıya iyice yedirdiğiniz zaman leke kaybolur. Ancak, lekenin izini tamamen yok etmek için bunu birkaç defa tekrarlamanız gerekebilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here