Contractubex aile hekimi yazabilir mi

Photo of author

By Bilgio.Net

 • Contractubex kaşıntı yapar mı?

Contractubex kremini evde kullanmaya başlayan kişiler genellikle kaşıntı sorunu ile karşılaşabilir. Kaşıntı bir nevi kremin vücuda etki etmeye başladığını gösteren bir işarettir. Kaşıntının çok rahatsız ettiği durumlarda elinizi kaşıntı bölgesini ovarak kaşıntının etkisini azaltabilirsiniz.

 • Contractubex sigorta karşılıyor mu?

Contractubex kremini kullanmak isteyenler genellikle bu ilacın sgk kapsamında karşılanıp karşılanmadığını merak etmektedir. Bu kremi reçetesiz alamazsınız. Mutlaka doktorun yazması gerekir. Doktor reçeteyle yazsa da maalesef sigorta bu ilacı karşılamıyor.

 • Contractubex yanık için kullanılır mı?

Contractubex kremi çok etkili bir krem olup yanık için de etkili sonuçlar vermektedir. Yanık sonrası ortaya çıkan acı ve sızıyı dindirir. Yanık sonrası yanık bölgesinin iyileşme sürecini hızlandırır. Yanık bölgesinde meydana gelen su toplamalarını kısa sürede kurutur. Yanık sonrası ciltte meydana gelen bozulmaları önler. Yanık bölgesindeki hassasiyeti düzeltir.

 • Contractubex yüze sürülür mü?

Contractubex kremi yara izi ya da ameliyat sonrası yüz bölgesine rahatlıkla sürebilirsiniz. Kremi yüzün ince tabakasına masaj yaparak iyice yedirerek sürmeniz gerekir. Yüz bölgesinde kullanmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Krem nadir de olsa yan etki olarak kaşıntılar meydana getirebilir. Yüz bölgesine ince bir şekilde tek kat sürülmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

 • Contractubex sivilceye iyi gelir mi?

Contractubex kremi yüzde ortaya çıkan yara izi ve sivilce çukurları için çok ideal bir kremdir. Sivilce çukurlarını kapatır. Sivilce oluşumunu engeller. Sivilcelerin çoğalmasını önler. Sivilce sonrası cildin yağlanmasının önüne geçer. Cilde canlılık ve tazelik katar. Sivilcelerden kurtulmak için Contractubex kremi kullanabilirsiniz.

 • Contractubex hangi doktor yazar?

Contractubex kremi çok etkili bir krem olup bu kremi hastanelerde genellikle cildiye doktorları yazar. Bu krem ciddi bir krem olup aile hekimleri bu kremi yazmaz. Krem doktorun gerek görmesi durumunda yazılır. İsteğe bağlı olarak doktordan bu kremi yazmasını istemeniz durumunda doktor bu kremi yazmayacaktır.

 • Contractubex jel muadili var mı?

Contractubex kremi sgk kapsamında karşılanmadığı için bu ilacın muadilini kullanmak isteyenler için conrtactunec kremini kullanabilirsiniz. Bu kremde Contractubex gibi çok etkili bir cilt kremidir. Yara izi, sivilce ve yanık için etkili sonuçlar vermektedir.

 • Contractubex hamilelikte kullanılır mı?

Contractubex jeli uzman doktorlar tarafından kullanılması tavsiye edilmez. Bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz. Kaşıntı yan etkisi hamilelik döneminde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

 • Contractubex sürdükten sonra yıkanır mı?

Contractubex sürdükten sonra yıkanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmez. Yara izi çok eski ise iz bırakmasını istemiyorsanız jeli ince bir tabaka halinde sürüp cildin iyice emmesini beklemelisiniz. Yara izi üzerinde kremi bekletin ve yıkamayın.

 • Contractubex jel emzirirken kullanımı doğru mudur?

Contractubex içerdiği madde anne sütüne geçebilir. Bu yüzden emziren annelerin bu jeli kullanması uzmanlar tarafından tavsiye edilmez.

 • Contractubex ameliyattan sonra ne kadar süre kullanılır?

Contractubex kremi ameliyat izi kabuk bağladığında ve yara izi oluşmaya başladığında kullanılması tavsiye edilmez. Ameliyat yarası üzerine bu kremi sürmek tavsiye edilmez.

 • Contractubex kremi kullanan kişilerin görüşleri nelerdir?

Contractubex kremi kullanan kişiler genel anlamda kremden memnunlar. Kremin çok kısa sürede etki ettiğini, kremin tek sıkıntısının yan etki olarak kaşıntıya neden olmasıdır. Yara izlerini tam anlamıyla kapatmadığı söylenir. Kremin hamile ve emziren kadınlar için sağlık açısından uygun olmadığı söylenir. Ameliyat sonrası yara bölgesinde kullanılmasının da doğru olmadığı kullanıcı yorumlarında göze çarpar.

Yorum yapın