Contractubex sigorta karşılıyor mu

Photo of author

By Bilgio.Net

 • Contractubex Kremi Sigorta Kapsam Dışı

Contractubex jel kremi vücutta yaraların yok edilmesinde kullanılan bir kremdir. Krem birçok cilt uzmanı tarafından tavsiye edilmektedir. Özellikle kaza sonucu ortaya çıkan yara izleri, dikiş izleri, yanık izleri, sivilce izleri ve ameliyat izlerinin yok edilmesinde çok etkili sonuçlar vermektedir. Contractubex kremini kullanan kişiler genel anlamda bu kremden memnun kalmış ve eşine dostuna bu kremi tavsiye etmektedir.

 • Contractubex Jel Nedir?

Contractubex derinin üst yüzeyinde ortaya çıkan yara izlerini yok etmek için kullanılan bir kremdir. Krem uzman cildiye doktoru tarafından yazılır. Krem reçetesiz satılmaz. Contractubex krem içerisinde Extractum Cepea, Heparin ve Allantoin adlı maddeler bulunur.  Bu bileşenler kabuk tutmuş yara izlerinin yok edilmesinde çok etkili bileşenlerdir. Krem geçmişte oluşmuş yara ve ameliyat dikil izlerini kısa sürede kapatır. Ciltteki ölü hücreleri canlandırır. Yara izi ne kadar eski ise yara izinin kapanma süreci de o kadar uzun sürecektir. Kremin düzenli olarak kullanılması önemlidir.

 • Contractubex Krem Ne İşe Yarar?

Contractubex krem çok amaçlı kullanılan bir kremdir. Özellikle ilk etapta yara izlerinin giderilmesinde kullanılır. Vücut estetik yapısını bozan; yara, sivilce ve ameliyat izlerini yok eder. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. Cilt ve deride meydana gelen tahrişleri önler. Contractubex kremin cilt sağlığına katkıları şunlardır:

 • Kazan sonucu oluşan yara izlerini kapatır.
 • Ameliyat sonrası ortaya çıkan dikiş izlerini yok eder.
 • Sezaryen doğu sonrası oluşan ameliyat izlerini iyileştirir.
 • Sivilce izlerini yok eder.
 • Cilt lekelerini giderir.
 • Doğum sonrası oluşan çatlakları giderir.
 • Çukur şeklinde oluşan derin yara izlerini zamanla kapatır.
 • Cilde canlılık katar ve ölü hücreleri canlandırır.
 • Cildi nemli tutar ve çatlamaları önler.
 • Contractubex Krem Nasıl Kullanılır?

Contractubex krem şeklinde kullanılır. Kullanırken ince bir tabaka şeklinde krem yara izi olan bölgeye masaj yapılarak sürülür. Kremin iyice cilde yedirilmesi gerekir. Kremi sürdükten sonra yıkanması doğru değildir. Kremi hamile kadınların kullanması doğru değildir. Bebek emziren anneler için bu kremi kullanmak doğru değildir. Günde 2 defa kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Yara izinin durumuna göre krem 3 ay ile 6 ay arasında kullanılmalıdır. Yara izi çok eski ise krem ince bir tabaka şeklinde yaranın üzerinde uzun süre kalması gerekir. Yeni oluşan yara ve yanık üzerine sürülmesi tavsiye edilmez. İyi bir sonuç elde etmek için krem yaranın kapanmasından sonra kullanılmalıdır. Kremin düzenli olarak kullanılması gerekir. Kremin yan etkisi olarak kaşıntılar oluşabilir. Bu durumda yara izinin olduğu bölgenin kaşınması doğru değildir. Kaşınan bölgeyi kaşımak yerine avuç içinizle ovalayın.

 • Contractubex Sigorta Karşılıyor Mu?

Contractubex kremi cildiye doktoru tarafından yazılır. Krem SGK kapsam dışındadır. Yani ilacı yazdırmak için reçeteye ihtiyacınız var. Fakat ilacı kendi paranızla almanız gerekir. Sgk kapsam dışındadır. İlacı aile hekimleri yazmaz. İlacı yazdırmak için mutlaka hastanede cildiye doktoruna görünmeniz gerekir. İlaç cildiye doktorunun gerek duyması halinde kullanabilirsiniz.

 • Contractubex Krem Yan Etkisi Var Mı?

Contractubex kremi çok etkili bir kremdir. Kremin tek yan etkisi kaşıntı oluşturmasıdır. Kaşıntının oluşması ilacın etkisini gösterdiği anlamına gelir. Krem ciltte alerjiye neden olabilir. Kremin sürüldüğü yerde hassasiyet ve duyarlılık artabilir. Ağız, yüz, dudak ve deride şişmeler oluşur. Kişi nefes darlığı çekebilir. Ateş, kızarma ve damar genişlemesi gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. Cilt rengi koyulaşabilir.

“Contractubex sigorta karşılıyor mu” üzerine bir yorum

Yorum yapın