Doğadan form karışık bitki çayı

Form çayları düzenli egzersiz ve rejim uygulayan kişilerin kilo verme sürecini hızlandırmada etkilidirler. Ancak sadece form çayı içerek kilo vermek mümkün değildir.

Doğadan form karışık bitki çayı içindekiler

Sinameki Yaprağı: Bağırsak hareketlerini hızlandırır.

Huş Ağacı Yaprağı: İdrar söktürücü, kas ağrılarını giderici ve iltihap gidericidir.

Rezene:Sindirimi düzenler, toksin attırır.

Barut Ağacı Kabuğu: Bağırsak hareketlerini hızlandırır.

Isırgan Yaprağı:Vücuttaki toksinleri temizler.

Funda Yaprağı:Yağ eritici, idrar söktürücü özelliği vardır.

Ahududu Yaprağı: Adet sancılarına iyi gelir.

Civanperçemi: İltihap ve sindirim problemlerine iyi gelir.

Ardıç Meyvesi:Kanı temizler.

Kuşburnu: Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Form çayları ne işe yarar ?

Kilo vermek için diyet yapıldığında iki önemli sorun ortaya çıkmaktadır.

Birincisi; Daha az besin alındıkça vücut da kendini yavaşlatmakta, metabolizmanın yavaşlaması sonucunda kilo kaybı süreci yavaşlamaktadır.

İkincisi; Diyet yapmak, tüketilen besin miktarında ve çeşidinde sınırlama yapmak anlamına gelmekte olup bunun sonucu olarak vücut sağlığı için gerekli olan vitamin, antioksidan ve mineral içerikli maddelerin alım miktarı da düşmektedir. Diyet yaparken bağışıklık sisteminin zayıflamaması için bu maddelerin yeterli derecede alınması gerekmektedir.

Form çayları metabolizmayı hızlandırarak kilo verme sürecini hızlandırır, ayrıca vücuda faydalı maddeleri sağlayarak bağışıklık sisteminin korunmasına yardımcı olur.

Form çaylarında diüretik , yani idrar söktürücü işlevli bitkiler vardır. Kalorinin bir kısmı idrar yoluyla atıldığı için bol su içip, kanı sık temizlemek kilo vermeye katkıda bulunur.

Form çaylarında ayrıca sindirim sistemini hızlandıran bitkiler de bulunur. Yenilen besinlerin çabucak vücuttan atılması, içerdiği bir miktar kalorinin de alınamaması anlamına gelmekte olup bu da kilo vermeye yardımcı olur.

Form çaylarında ayrıca ağrı kesici ve rahatlatıcı etkili bitkiler yer almakta olup bu da düzenli egzersizin neden olduğu kas ağrıları ve yorgunluğa iyi gelmektedir.

Doğadan form karışık bitki çayı faydaları

Doğadan form karışık bitki çayı;

  • Metabolizmayı hızlandırır,
  • Egzersiz ağrılarını azaltır,
  • Bağırsak hareketlerini hızlandırır,
  • İçerdiği antioksidan maddeler ve mineraller nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirir,
  • Ödemi ve şişkinliği giderir,
  • Zindelik sağlar,
  • Hazımsızlığa ve kabızlığa iyi gelir,

Doğadan form karışık bitki çayının fayda derecesi kişiden kişiye az veya çok olabilir. Diyet yapmayıp sadece form çayı içen kişilerde etkisi düşük olacaktır.

Doğadan karışık bitki çayı kullananlar

Doğadan karışık bitki çayı kullananların bu üründen beklentisi yüksek olmamalıdır. Kilo vermeyi sağlayan en önemli unsur yediğinden daha fazla harcamak üzere kurulu bir rejimi sadakatle uygulamaktır.

Doğadan markası güvenilir bir marka olup ürünlerini endişe etmeden kullanabilirsiniz. Bununla birlikte hep aynı marka form çayı kullanmak yerine zaman zaman farklı form çaylarını kullanmak daha yararlı olacaktır.

Doğadan karışık bitki çayı kullananlar başlangıçta çayın tadının kötü gelmesi, ishal ve bezdirici şekilde sık tuvalete gitme gibi şikayetlerle karşılaşabilirler. Sonraki günlerde bu şikayetler azalacaktır.

Doğadan karışık bitki çayı kullananlar aşağıda yer alan yorum bölümüne tecrübelerini yazabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here