Dünya Göz Hastanesi muayene ücreti

Photo of author

By Bilgio.Net

Göz alanında bilinen en donanımlı ve en yaygın şubesi olan hastane belki de Dünya Göz Hastanesi’dir. Sadece göz alanına yöneldiği için ve bu alanda marka onunla yarışabilecek fazla hastane olmadığı için Dünya Göz Hastanesi muayene ücretleri piyasaya göre yüksektir.

Bu nedenle SGK’lı hastalar kendinden istenen muayene ve test ücretlerini öğrenince şaşırmaktadırlar. Peki Dünya Göz Hastanesi muayene ücreti ne kadar biliyor musunuz ?

Biz bu soruyu müşteri temsilcisine sorduk ve kısa sürede cevabını aldık. Dünya Göz Hastanesi muayene ücretleri şubesinde göre değişmekle birlikte alınan en alt ücret 85 TL’dir. Buna ilave olarak bir de SGK’ya ödenen 15 TL katkı payı ödersiniz.

85 TL ücret aslında bu tür özel bir hastane için gayet makul bir ücret. Bu ücrete kimse itiraz etmez sanırım. Fakat Dünya Göz Hastanesinde giden hastalar muayene ücreti olarak 250 TL veya daha yüksek ücret ödediklerini söylüyorlar. Bu nasıl olabilir ?

Bunu da araştırdık. Aradaki fark uzman farkından kaynaklanıyor. Yani Profesör ve Doçent gibi uzmanlar için daha yüksek muayene ücreti ödeniyor. Her şubenin muayene ücreti de aynı değil.

Bu nedenle randevu alırken doktor için kaç lira muayene ücreti alınacağını sormakta fayda var. Bununla birlikte “bilgilendirme” konusunda aksilik yaşayabilirsiniz. Randevu için telefonda konuştuğunuz kişi ile hastanenin danışmasında görevli kişinin söylediği size çelişkili rakam verebilir. En doğru rakamı size faturayı kesen kişi söyleyecektir. O kişiyle de genellikle en başta karşılaşmazsınız.

Dünya Göz Hastanesi test ücretleri

Esasen Dünya Göz Hastanesine gittiğinizde cebinizi sarsacak şey muayene ücretinden ziyade test ve ameliyat ücretleridir. Göz muayenesinden sonra genellikle topoloji testi gibi bazı testler istenir. Bunların tanesi 300 TL’den başlamaktadır. (Hastanenin resmi ücret tarifesine herhangi bir platformdan ulaşamadığımız için hasta beyanlarından edindik bu bilgiyi)

Doktorunuz testleri istediğinizde tedaviye devam etmek isterseniz parasını verip testleri yaptırmak zorundasınız. Ameliyat ücretleri ise esnektir. Yüksek gelirse size sunulan ücret konusunda pazarlık yapabilirsiniz.

SGK’lı olmanın ne kadar faydası olur ?

İşin aslı Dünya Göz Hastanesi’nde tedavi olmak istiyorsanız SGK’lı olmanız size fazla bir fiyat avantajı getirmeyecektir. Totalde belki ödeyeceğiniz ücretin yüzde onu SGK’ya girer.

Dünya Göz Hastanesi’nin müşteri kitlesi genellikle özel sağlık sigortası yaptıranlar (Sigorta şirketleri harcamaların önemli bölümünü karşıladığı için) ile maddi durumu iyi olan vatandaşlarımızdır.

Şirketin bu politikası bazı insanlara hoş gelmeyebilir ama “ekonomik” açıdan belki de en doğrusudur. Çünkü bu fiyat tarifelerine rağmen Dünya Göz Hastanesi müşteri bulmakta zorluk çekmemektedir. Fiyatları biraz daha uygun tutsa hastane koridorları kalabalık devlet hastanelerine dönecek ve “parasıyla” ferah tedavi ortamı arayan müşterilerini kaybedebilecektir.

2018 yılı itibariyle Dünya Göz Hastanesi muayene ücretleri bu şekildedir. 2019 ve sonraki yıllarda bu fiyat stratejisini sürdürmesi beklenmektedir.

Şirket zaman zaman kampanya yaparak bazı hizmetlerinde indirim uygulamaktadır. Kampanya koşullarını ve sürelerini öğrenerek daha ucuz fiyatlarla göz tedavinizi yaptırabilirsiniz.

Yorum yapın