instagram çoklu fotoğraf boyutu küçültme programı

Photo of author

By Bilgio.Net

İnstagram fotoğraf paylaşımı üzerine kurulu bir sosyal medya platformu. Ancak çoğu kişinin tilt olduğu bir yanı var, o da fotoğrafları paylaşırken kırpmak, sığdırmak veya küçültme ihtiyacı olması.

İnstagram çoklu fotoğraf boyutu küçültme programı arayanlar için bu makaleyi yazdım. Makalede yer alan bağlantıları kullanarak ilgili uygulamalara ulaşabilirsiniz.

İnstagrama çoklu fotoğrafları kırpmadan koymak için 2 tane uygulama tavsiye edeceğim.

İnstagram çoklu fotoğraf boyut ayarlama için uygulamalar:

No crop

Sadece İnstagram için değil diğer sosyal medya siteleri için de kırpma olmadan fotoğraf koymayı sağlıyor. Uygulama fotoğrafları sığdırmak için gerekli boşluğu sağlıyor. Yani dikdörtgen olan fotoğrafın alt ve üst tarafına beyaz kenarlıklar ekliyor veya portre fotoğraflarınızın sol ve sağ taraflarına kare ekleme olanağı sağlıyor. En boy oranı otomatik olarak Instagram’a koyulabilecek şekilde ayarlanır.

Fotoğraf ayarlanınca ister paylaşırsınız, isterse daha sonra paylaşmak için bekletebilirsiniz. Uygulama ücretsizdir ve iTunes App Store’da mevcuttur.

Buradan inceleyebilirsiniz.

Bu da alternatifi

Insta Square Maker

Bu da dikdörtgen şeklindeki fotoğrafları bozulma olmadan kare şeklinde çeviren bir uygulamadır. İnstagrama yüklenecek fotoğraf kare haline getirilince fotoğrafın kenarlarında poz veren arkadaşlarımızı kırpmak zorunda kalıyorduk. Bu uygulama ile manzara veya arkadaşlar heba olmuyor.

Buradan inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın