Ana sayfa Listeler Dünya’nın En Zehirli On Yılan Türü

Dünya’nın En Zehirli On Yılan Türü

Dünya’nın En Zehirli On Yılan Türü

10 – Listenin 10. Sırasında Çıngıraklı Yılan bulunuyor.Bu yılan o kadar zehirli ki panzehir yapılan hastanın  bile kurtulma şansı çok az.Asıl korkulması gereken bu yılanın yavru versiyonu.Çünkü  yavru çıngıraklı yılan enjekte edeceği zehrin miktarını ayarlayamadığı için çok tehlikeli.

9 – Listemizin dokuzuncu sırasında Death Adder yılanı bulunmaktadır.Bu yılan diğer yılan türlerini avlayarak beslenir.Avustralya’ya özgün bir yılan türü olan Death Adder ısırdığı insanları önce felç edip,6 saat sonrada öldürüyor.

8 – En zehirli yılan türlerinin sekizinci sırasında Engerek yılanı bulunmaktadır.Engerek yılanının ısırdığı insanların kan basıncı düşerek kalp krizi geçirme riskleri artmaktadır.Ayrıca ısırdığı yerde şiddetli kanama meydana gelmektedir.

7 – 7.sırada Filipin Cobrası bulunmaktadır.Listedeki ilk ve tek cobra olma özelliği taşıyan Filipin Cobrası zehrini ortalama 3 metre kadar uzaklığa tükürebilmektedir.Eğer ısırdığı insanlara hemen panzehir verilmezse,önce felç olup daha sonrada yarım saat içerinde hayatlarını kaybediyorlar.

6- Listenin altıncı sırasında kaplan yılanı bulunmaktadır.Genelikle kaçacak yerleri kalmadığı zaman kendilerini korumak amaçlı insanları ısırırlar.Normalde insanlardan kaçan bir yılan türüdür.Bu yılanın ısırığında insan yada diğer canlılar aşırı bir terlemenin sonucunda,30 dakika içerisinde hayatlarını kaybediyorlar.

5 – Listemizin beşinci sırasında Afrika’ya özgü Kara Mamba yılanı bulunmaktadır.Kara Mamba ismini derisinin siyah olmasndan değil ağız için siyah olmasından almaktadır.Saatte 20 km hızla hareket ettikleri için kara yılanları arasında en hızlısıdır.Bir ısırığında ortaya çıkan zehir 20 yetişkin insanı öldürebilir.Isırığın hemen ardından panzehi alınmazsa bu zehir önce sizi komaya sokup daha sonra malum ölmenizi sağlıyor.

4 – Dördüncü sırada yine Avustralya’ya özgü Taypan (Taipan) yılanı bulunmaktadır.Bu yılan türü o kadar zehirlidir ki 12 bin domuzu öldürecek zehire sahiptir.Bu yılanın zehrine panzehir bile çare olamıyor.Taypan yılanın zehri insan vücuduna girdiği zaman önce kan dolaşımı durarak acılar içinde sizi öldürüyor.

3 – Listemizin sonuna yaklaşırken üçüncü sırada Mavi Krait yılanı bulunmaktadır.Taypan yılanında olduğu gibi bu yılanın ısırığına da panzehir ekti etmemektedir.Diğer yılanları ve bazen de kendi türündeki yılanları avlayarak beslenmektedir.Mavi Krait yılanını zehri cobra yılanında 12 kat daha etkilidir.Isırdığı insanlar 6 ile 12 saat içerisinde komaya girip yaşamları sona ermektedir.

2 – Listemizin ikinci sırasında Kahverengi Yılan bulunmaktadır.Avustralya’da yaşayan bu yılan şehirde de görülebilmektedir.Saldırganlığı ile tanınır.Bu yılanın zehrinin 14 binde biri dahi insanı öldürmeye yetebilir.Sadece harekete duyarlı olan bu yılan ile olur da karşılaşırsanız eğer put gibi durup hiç kıpırdamadan sizden uzaklaşmasını bekleyin.

1 – Geldik listemizin birinci sırasına.Listemizin birinci sırasında İç Bölge Taypanı (Fierce Taipan) bulunmaktadır.Bu yılan o kadar zehirlidir ki vereceğimiz rakamlar size ne kadar zehirli olduğunu anlatır.Bu yılanın zehri 100 insanı,250 bin fareyi öldürebilecek güçte.Bu yılanın zehri çıngıraklı yılandan 10 kat, cobrada 50 kat daha güçlüdür.Bu yılan saldırmak yerine insanlarda kaçıyor.Genellikle ormanların insan eli değmemiş bölgelerinde bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here