En iyi kuyruk sokumu minderi hangisi ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Kuyruk sokumu minderi alanında iyi birkaç tane firma var. Bu konuda ilk akla gelen üç tanesi Herdegen, Beddo ve İşbir Yatak. En iyi kuyruk sokumu minderi arayanlar bunlardan birisini seçebilir. Bu markalara ilave olarak uygun fiyatlı ve işe yarar minder üreten birkaç firma var.

Herdegen kuyruk sokumu minderi

1860 yılında Fransa’da kurulmuş bir firmadır. İlk kurulduğunda yürüme bastonu ve şemsiye gibi ürünler üretmiştir. Uzun süre aynı alanda faaliyet gösterdikten sonra 1980 sonrasında büyük bir atılım göstermiştir.

Ürün yelpazesi zamanla gelişmiş, kanedyen, klozetli sandalye, alzheimer yatağı ve yumuşak klozet gibi ürünlerde bilinen bir marka olmuştur.

Şimdilerde 50’den fazla ülkeye ihracat yapan şirket kuyruk sokumu minderi konusunda da dünyada en iyilerdendir.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz Herdegen kuyruk sokumu üçgen minderi piyasada yaklaşık 120 TL fiyata satılmaktadır.

Beddo kuyruk sokumu minderi

Beddo firması ise son zamanlarda adını duyurma çabasında olan bir Türk firmasıdır. Can ve Berra Yılmaz tarafından kurulmuştur. Köklü bir firma olduğu söylenemez, birkaç senelik bir firmadır  ama ciddi bir atılım halindedir. İnternette gezinirken reklamlarına rastlamış olmanız muhtemeldir.

Beddo firmasının ürününü en iyi kuyruk sokumu minderi listemize almamızın sebebi firmanın yalnızca ortopedik ürünler üzerine faaliyet göstermesidir.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz Beddo kuyruk sokumu minderi piyasada yaklaşık 100 TL’ye satılmaktadır.

İşbir Yatak Viscoring kuyruk sokumu minderi

İşbir Yatak ülkemizde bilinirliği oldukça yüksek olan ve kaliteli ürünler üreten bir firmadır. 1968 yılında kurulmuş olan İşbir Yatak bir Türk firmasıdır.

Her ne kadar firma genel olarak yatak ve ev tekstili üzerine ürünler üretse de medikal destek ürünleri de üretmektedir. Aşağıdaki resimde gördüğünüz minder oturma zorluğu olan hastalar için tasarlanmıştır.

Viscoring adıyla satılan bu minder, basur, anal fissür, kuyruk sokumu kemiği uzaması gibi sorunları olanların kullanabileceği bir minderdir. Kare biçiminde olan ve ortası delikli minder tasarım açısından Beddo ve Herdegen’inkinden farklıdır. (Sadece kuyruk sokumu için değil her türlü oturma sorunları için kullanılır)

Viscofoam Visco Coccyx kuyruk sokumu minderi

Kuyruk sokumu minderi konusunda piyasadaki en iyi ürün olmamakla birlikte 55 TL’ye satıldığı için fiyat performans yönüyle değerlendirildiğinde satın alınabilecek bir üründür.

%100 pamuktan imal edilmiş olması, içerdiği süngerlerin hava geçirgenliği olması ve kolaylıkla çıkarılıp takılabilen bir kılıfa sahip olması ve çamaşır makinasında yıkanabilmesi diğer artılarıdır.

Yorum yapın