En sağlam mobilya tekerleği

Photo of author

By Bilgio.Net

Mobilya tekerleklerinde ağır eşyalarda kullanım gerektiğinde dayanıklılığı ve sağlamlığı ile ön plana çıkan tekerlekler tercih edilmelidir. Bu nedenle de incelenen tekerleklerin taşıma kapasitesi önem kazanmaktadır.

Tekerleklerin taşıma kapasitesi neyi ifade eder?

Bir ürünün toplam ağırlığı, kaç tane tekerlek kullanılacaksa, her birine eşit şekilde pay edilmektedir. Bu nedenle 100 kilogram ağırlığı olan bir mobilyada 4 adet tekerlek kullanılmak isteniyorsa tekerleklerin her birinin minimum 25 kilogram taşıma kapasitesi olması gerekmektedir. Ancak sandalye ya da koltuk gibi kullanılacak eşyalar söz konusu olduğunda binecek ek yükler de hesaplanmalıdır. Böylece alınacak tekerleğin sorunsuz bir kullanımı söz konusu olabilir. Ayrıca uygun olmayan tekerlekler satın alındığında hem tekerleklerde hem de mobilyalarda çeşitli zararlar ortaya çıkabilmektedir.

En sağlam mobilya tekerleği

Tekerlek söz konusu olduğunda Türkiye’de en çok tercih edilen adreslerden olan tekerteker.com sayesinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ev ve iş yerlerindeki mobilyalarda kullanılması için üretilen birbirinden farklı mobilya tekerleğinde en sağlam olanları değerlendirmek istiyorsanız EMES PVC sabit tekerlek gibi modellere göz atabilirsiniz. Bu modellerdeki 35 kilogramlık taşıma kapasitesi, ağır yüklerin kolay bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır. Tekerleğin sabit olması da yükün her zaman dengeli bir şekilde zemine iletilmesini sağlamaktadır. En sağlam mobilya tekerleği olarak daha küçük bir tekerlek ihtiyacı bulunuyorsa zet termoplastik sabit tekerlek gibi modeller de değerlendirilebilir.

Mobilya tekerleği kategorisinde listelenen ürünlerin her biri, kaliteli ve sorunsuz bir kullanım sunacaktır. Modellere hemen göz atarak ister sağlamlık isterseniz de dekoratif olarak beklentilerinizi karşılayacak bir tekerlek modeli bulabilir, sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz.

Yorum yapın